Nowy laptop zawiesza się

Mam problem z laptopem. Asus N61VG, Win7.

Od ponad tygodnia, komputer zawiesza się w losowych momentach.

Na początku przy bezczynności systemu, gdy odszedłem od komputera i wróciłem po 5 lub 10, 15 minutach, zastawałem laptopa zawieszonego. Tzn, nie reaguje na nic. Tylko twardy reset. Później, zaczął wieszać się w trakcie pracy, np. przy przeglądaniu internetu lub czytaniu pdfa.

Na pewno nie przegrzewa się. Osiąga temperature rzędu 35-40 stopni w bezczynności.

Wykonałem testy pamięci, dysku, systemu, narzędzia TuneUp. Testy antywirusowe trzema programami.

Wszystko sprawne.

Ostatnio zawieszanie nasiliło się.

Z ciekawostek: Po resecie, przeglądarki gubią pamięć, wylogowują mnie wszędzie itp.

Ostatecznie zdiagnozowałem, że gdy odłączam kabel sieciowy to przestaje się zawieszać, bynajmniej nie zawiesił od dłuższego czasu. Gdy podłączyłem z powrotem, zwiecha po pewnym czasie.

Nie mam pomysłu jak to rozwiązać. Czy jest jakiś program, który poda mi wszystkie połączenia i zachodzące procesy systemu z internetem?

Może inne pomysły?

Log z HijackThis

http://wklej.to/dJdq

Owszem. Serwis producenta Twoim przyjacielem

Prawdopodobnie problem z zasilaniem. Nie używaj go bo możesz go uszkodzić, tylko tak jak kolega wcześniej napisał zanieś do serwisu.

Ok, źle się wysłowiłem, kabel sieciowy - miałem na myśli kabel od internetu, nie zasilania.

Kolejne odkrycie, to że po starcie w “Podglądzie zdarzeń” widnieją Błedy Krytyczne: “Microsoft-Windows-Kernel-Power” ID:41 Cat:(63)

Teraz siedzę na Trybie awaryjnym z podłączonym internetem, i jest dobrze, jak na razie.

no to dość nietypowy problem.

Może jest to jakiś konflikt sprzętowy.

Spróbuj wgrać mu nowszą wersję BIOSu.

W ramach optymalizacji możesz usunąć poniższe wpisy: