Nowy Licznik Blogowy 5.0 - postęp prac

Pomimo tego co się stało z blogiem (:see_no_evil: ), znalazłem chwilę, aby odświeżyć Licznik Blogowy pod nową odsłonę portalu. Na razie jest liczenie globalne za wybrany miesiąc i wsparcie dla obu motywów.

O postępie prac, nad dostosowaniem pozostałych ficzerow pod nową odsłonę blogów, będę informował jak coś już będzie można pokazać. :fox_face:

2 polubienia

Wersja 2.1 dla Quantum to była 3.0 z źle zmienionym numerkiem?

Supersprawa. Redakcja DP powinna Ci pomóc w reaktywacji Licznika Blogera.

1 polubienie

Dziwna sprawa. Wersja 3.0 była w markecie FF, dziwne że teraz jest 2.1. Będę musiał się temu przyjrzeć. Dzięki za zwrócenie uwagi. Finalna wersja będzie dostepna na obu przeglądarkach. Bo Opera to już chyba RIP.

Opera chyba dała opcję „instaluj jako beta - nie sprawdziliśmy pliku „nex” ale masz nowszy dodatek”.

Wzór !!! do naśladowania !!

2 polubienia

Aktualizacja :information_source: :

  • ogarnąłem nowy system wpisów i ich doczytywanie przez API. Dzięki temu, że nie trzeba parsować strony w JS (jak dawniej), a obecnie wpisy można przez API pobierać w JSON, to całość działa o wiele szybciej niż kiedyś. :chart_with_upwards_trend: :white_check_mark:
  • mam również już dorzucone pobieranie komentarzy z nowego API, dzięki GraphQL można wybrać co się chce zwrócić z serwera, więc pobyłem się treści komentarzy, co na pewno przyspieszy pobieranie danych do analizy :chart_with_upwards_trend: :white_check_mark:
  • komentarze obecnie mają nie tylko polubienia :+1:, ale również można ocenić komentarz negatywnie :-1: - może macie jakiś pomysł jak można wykorzystać? :thinking: :question:
  • niestety nie mamy dostępu do ilości wyświetleń, więc takich danych nie będzie na ten moment w analizie :x:
  • nie widzę również w obecnym stanie dodawania wykresu opisującego czy wpis był na głównej czy nie :x:
  • na ten moment do zrobienia jest: ostylowanie statystyk i wykresów z godnie z nowymi stylami :man_factory_worker:
  • z ciekawostek, @Docent zauważyłem że nowe API do wpisów blogowych (https://www.dobreprogramy.pl/api/blogs) kiedy zwraca linki do kolejnych wpisów (właściwość next) nie ma ono https, a tylko http; zaś w pobieraniu komentarzy z GraphQL (getComments) właściwość first niby przyjmować powinno wartości do 1000, ale wszystko powyżej 100 zwraca błąd Internal Error Occurred
1 polubienie

@djfoxer jak zwykle kawał dobrej roboty :slight_smile:

Jeśli wpis jest na głównej stronie bloga, to wartość site_dobreprogramy będzie równa lub większa 3. Jeśli wpis jest dodatkowo na SG portalu, to wartość 4.

Co do API GraphQL, to jest Data API Wirtualnej Polski, faktycznie z tego co wiem to można pobierać maksymalnie 100 elementów naraz.

Dzięki za podpowiedź! :+1:

Może w ogóle nie wykorzystywać, bo to i tak dennie wygląda, prawdę mówiąc.
To już lepiej w ogóle zreztgnować z +/- na rzecz dodatku w postaci - zgłoś wpis.

Miałem tu na myśli wykorzystanie tych danych do jakiegoś wykresu/analizy we wtyczce.

Persona non grata tygodnia? :smiley:

Aktualizacja :information_source: :

  • trochę jest zabawy ze stylami, bo generowane są dynamicznie, więc aby coś ostylować, jak na portalu, trzeba pobrać istniejący obiekt i skopiować style (np. zielony przycisk) - trochę to wydłuża prace :hammer:
  • obecnie na portalu nie ma już pełnego przeładowania strony między przejściem na podstrony, zatem i wykrywanie kiedy powinien pojawić się przycisk do analizy całego bloga za miesiąc/wybranego blogera, trzeba było dorobić :white_check_mark:
  • do statystyk doszedł ciekawy parametr: promowanie bloga, każdy z wpisów dostał informację czy wpis był promowany na głównej stronie bloga i/lub na stronie głównej portalu (odpowiednio 2 i 3 kolumna) :bar_chart:

  • co ciekawe w maju jeszcze żaden wpis nie był promowany na głównej portalu :question: :thinking:
  • działa już lista z blogami wybranego blogera w obu stylach (tu także jest dodatkowa informacja o tym gdzie promowany był wpis) :white_check_mark:

image
image


ToDo

  • wykresy :bar_chart:
1 polubienie

Aktualizacja :information_source: :

  • wykresy działają, a nowa wersja pluginu Chart.js jeszcze szybciej renderuje wykresy
  • dodałem wykres „promowane wpisy” (portal/blog/pozostałe)


ToDo:

  • porządek w kodzie
  • przejrzenie styli
  • testy
1 polubienie

Ok, wtyczka wysłana do weryfikacji w sklepie Chrome

image

1 polubienie

Na Firefoxa już wpadło, nawet nie było review… dziwne, oby nie zdjęli…

1 polubienie

No na Chrome pewnie poczekamy :wink:

Tak tylko zapytam z ciekawości czy nie lepiej było by poczekać aż portal wyjdzie z wczesnej wersji alpha do wersji przynajmniej release candidate

API, na których jest bazowany licznik, pewnie się nie zmieni już. A jeśli się zmieni to pewnie będzie starczyć drobny update do wtyczki. Nikt całego bloga nagle przerabiać nie będzie.

Tak jak @smbody piszę, API wygląda już na całkiem stabilne i zapewne dużych rewolucji nie będzie. Wcześniej trzeba było „ręcznie” parsować stronę HTML, a obecnie po zmianach API daje szansę na szybkie dostosowanie wtyczki do zmian.

Co ciekawe, wygląda na to, że API jest/będzie współdzielone przez kilka serwisów:

image