Nowy Macbook


(Ipawelsss) #1

Witam! Mam zamiar nabyć mojego pierwszego Maka - nowego Macbooka White. I mam takie pytania:

  • Jest na nim karta NVIDIA GeForce 9400M 256 MB DRR3 - czy jest ona w miare dobra?

  • Czy można ją zmienić na lepszą?

  • Czy przy procesorze C2D 2.26 GHZ opłaca się powiększać RAM z 2 na 4 GB?


(Gnom 24) #2

Cóż karta 9400M to słaba karta masz tutaj zestawienie.

Co do wymiany to nie znam się na tym, ale jest teoretycznie chyba taka możliwość ale raczej rzadko praktykowana.

A przy dzisiejszych cenach RAM zawsze opłaca się mieć te 4 GB.

Ale tak poza tym to naprawdę potrzebny Ci Mac?, za tę kasę można kupić inny markowy sprzęt o znacznie lepszych parametrach.


(Ipawelsss) #3

Nie chcę tutaj kolejnej wojny Mac vs PC. Poprostu chce Maca, gdyż zraziłem się strasznie do Micro$oftu, a z kolei ostatnie ruchy Apple bardzo mnie ucieszyły :slight_smile: Zresztą "inny markowy sprzęt" nie będzie miał OSa i tego designu, chyba że Dell Adamo, ale za tę cęnę można kupić Macbooka Air. Te 4000 zł to nagroda dla nich :P.

A jeśli chodzi o kartę to czy w salonach iSpot prowadzą takie zmiany? Chcę, aby to było legalne. Może jest jakiś inny punkt, gdzie mi to zrobią? Mieszkam w Bydgoszczy.


(Gnom 24) #4

Skoro chcesz mieć Macka Twoja sprawa, a co do wojny to jak porównywać notebooka z piecem?, ale pewnie chodziło Ci o inne notebooki.

A tak poza tymi MS są inne systemy operacyjne, nie tylko Mack.


(Ipawelsss) #5

Po za Windowsem i Makiem jedynym w miare obsługiwalnym systemem jest Linux, którego używam, ale nie wyobrażam go sobie jako głownego systemu.


#6

Zapomnij. Jeżeli decydujesz się na Maca, to musisz brać to co Ci dają, czyli ładny sprzęt, kiepskie parametry za duże pieniądze. O możliwości jakiejkolwiek rozbudowy zapomnij (no, RAMu za odpowiednią dopłatą Ci dołożą).