Nowy Macbook

Witam! Mam zamiar nabyć mojego pierwszego Maka - nowego Macbooka White. I mam takie pytania:

  • Jest na nim karta NVIDIA GeForce 9400M 256 MB DRR3 - czy jest ona w miare dobra?

  • Czy można ją zmienić na lepszą?

  • Czy przy procesorze C2D 2.26 GHZ opłaca się powiększać RAM z 2 na 4 GB?

Cóż karta 9400M to słaba karta masz tutaj zestawienie.

Co do wymiany to nie znam się na tym, ale jest teoretycznie chyba taka możliwość ale raczej rzadko praktykowana.

A przy dzisiejszych cenach RAM zawsze opłaca się mieć te 4 GB.

Ale tak poza tym to naprawdę potrzebny Ci Mac?, za tę kasę można kupić inny markowy sprzęt o znacznie lepszych parametrach.

Nie chcę tutaj kolejnej wojny Mac vs PC. Poprostu chce Maca, gdyż zraziłem się strasznie do Micro$oftu, a z kolei ostatnie ruchy Apple bardzo mnie ucieszyły :slight_smile: Zresztą “inny markowy sprzęt” nie będzie miał OSa i tego designu, chyba że Dell Adamo, ale za tę cęnę można kupić Macbooka Air. Te 4000 zł to nagroda dla nich :P.

A jeśli chodzi o kartę to czy w salonach iSpot prowadzą takie zmiany? Chcę, aby to było legalne. Może jest jakiś inny punkt, gdzie mi to zrobią? Mieszkam w Bydgoszczy.

Skoro chcesz mieć Macka Twoja sprawa, a co do wojny to jak porównywać notebooka z piecem?, ale pewnie chodziło Ci o inne notebooki.

A tak poza tymi MS są inne systemy operacyjne, nie tylko Mack.

Po za Windowsem i Makiem jedynym w miare obsługiwalnym systemem jest Linux, którego używam, ale nie wyobrażam go sobie jako głownego systemu.

Zapomnij. Jeżeli decydujesz się na Maca, to musisz brać to co Ci dają, czyli ładny sprzęt, kiepskie parametry za duże pieniądze. O możliwości jakiejkolwiek rozbudowy zapomnij (no, RAMu za odpowiednią dopłatą Ci dołożą).