Nowy modem pod sieć Netii

Witam,

jeśli chodzi o sieci jestem amatorem, ale że jestem jedyną osobą w firmie, która się zna lepiej na kompach, spadł na mnie zaszczytny obowiązek administracji siecią. Infrastruktura - Asmax AR 901 i połączenie z Netii, switch TP-Link, trzy routery wifi TP-Link i kilometry okablowania. Do sieci, czy to kablem czy bezprzewodowo, podłączonych bywa do 20 komputerów. Niestety, wygląda na to, że Asmax nie daje sobie rady - problemy z nadawaniem DNSów, wyłączający się sam z siebie DHCP. To jest już drugi Asmax AR 901, jakiego sprawdzamy, i są te same błędy. Każdy inny element sieci poza kablami jest wymieniony na nowy, i ciągle te same błędy. Zastanawiam się nad zamianą samego modemu na jakiś inny. Co byście proponowali?

Na WiFi i po kablu masz to samo?

ps. skoro macie 20 kompów to nie jest to mikroprzedsiębiorstwo. Nie wiem skąd u szefa pomysł tego typu. Jak padnie sieć - wtedy się obudzi.

Tak, na wifi i kablu to samo - nadajniki są podłączone do tego samego switcha, co kable do gniazdek. Nie napisałem, że to mikroprzedsiębiorstwo :wink: Większość czasu kompów jest z 5, może 8, ale czasem, jak się trochę luda zjedzie, to 20 kompów naraz jest podpiętych.