Nowy monitor brzęczy(czasami)

Witam

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem monitora Samsung BX2250.

Niestety, zauważyłem że przy wyświetlaniu niektórych stron www czy filmów, monitor brzęczy (w okolicach złącza D-SUB)

Oczywiście nie na każdej stronie czy filmie się to dzieje, jednak jest to trochę męczące. Monitor nowiutki.

Co może być przyczyną?

Jeszcze mam jedno pytanie, przy podłączeniu go do mojej karty(4850) poprzez kabel HDMI->DVI pulpit nie rozciąga się po całej powierzchni ekranu, zostawia wokół czarną ramkę. Przy podłączeniu D-SUB->D-SUB nie ma z tym problemu.

Pozdrawiam

Co do tego brzęczenia, stawiam na złej jakości kabel, muszą zwierać jakieś żyły.

Co do problemu drugiego, użyj opcji “auto” w monitorze.

Podłączyłem monitor przez kabel HDMI->DVI, jest ok bo pulpit jest na całym ekranie

Jednak nadal piszczy ale to nie kabel

Przysłuchałem się przez chwilę i wg mnie brzęczy zasilacz/adapter od monitora. I to jest też dziwne bo brzęczy tylko na niektórych stronach

I prawdopodobnie masz rację. Samsungi (szczególnie z rumuńskich fabryk) cierpią niestety na notoryczne problemy z jakością wykonania modułów zasilających (cewek). Może to objawiać się brzęczeniem lub piskami. Wśród niektórych modeli brzęczą niemal wszystkie wyprodukowane egzemplarze np. rumuńskie SM2333T/TN z matrycami cPVA. Na serwis producenta raczej nie licz, wg nich to “normalne odgłosy pracy”. Jeśli hałas generowany przez monitor jest dokuczliwy, czujesz dyskomfort w trakcie pracy to pozostaje Ci jedynie wymiana egzemplarza na w pełni sprawny lub zwrot. Aha - raczej nie oczekuj, że problem zniknie sam. Wręcz przeciwnie, z czasem może być nawet gorzej (ale co gorsza nie na tyle źle by wreszcie naprawili sprzęt w ramach gwarancji).