Nowy monitor LCD problem z ustawieniem

Kupiłam monitor IIYAMA Pro Lite E1902S-S1, 19’ i nie mogę z nim dojść do ładu. Ustawiłam zalecaną rozdzielczość 1280 x 1024, literki mam malutkie, wyglądają jak pismo kaligraficzne, a strona jest zawężona, po bokach puste miejsca. Zmieniałam DPI na 120, ale to też nic nie dało. Nie chciałam zawracać głowy zakładając ten temat, więc czytałam posty o rozdzielczości, ale przy 20-tym rozbolała mnie głowa, bo chyba mam jasność za dużą i kontrast też. Instrukcję obejrzałam dość pobieżnie z braku czasu (jeszcze się za nią zabiorę), ale może ktoś ma ten monitor i mógłby udzielić mi jakichś informacji jak to wszystko poustawiać. Odświeżanie jest ustawione na 75Hz, a teraz wyczytałam w necie,że powinno dla tej rozdzielczości wynosić 60 Hz i nie wiem czy mam je zmienić? Na razie korzystam z ustawień AUTO, ale coraz bardziej tęsknię za starym monitorem CRT. Nie wiem czy można ustawić tutaj 1024/768 bez szkody dla monitora? - co mogę zrobić żeby wytrzymać dłużej niż godzinę, bo aktualnie tyle siedzę przy monitorze i już mam dość. Karta graficzna Radeon 9200 SE.

stronamj9.th.jpg

dpra1.th.jpg

Dobry jest obraz :wink: Na screenach jest wszystko ok :wink:

rozdzielczość ustaw na 1152 na 864,po tym przestaw częstotliwość odświeżania na 75 Hz prawy właściwości/wygląd/efekty/,użyj następującej metody wygładzania… wybierz clear type,i teraz powinno być ok

:stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 01.10.2007 (Pon) 12:23

hehe ok :stuck_out_tongue: fajna czcionka

Złączono Posta : 01.10.2007 (Pon) 12:26

ja dpi mam normalnie 96 tylko że monitor inny może dlatego 8)

http://www.nvision.pl/forum/index.php?showtopic=35105

Właśnie udało mi się okiełznać “dziada” co do rażenia w oczy. Nie mogłam w ogóle ustawić niczego w menu bo było nieaktywne. Dopiero po zainstalowaniu sterowników do monitora można zmienić różne parametry. Z czcionką się uporałam, jest ok. Clear type nie było aktywne, nie wiem dlaczego, bo wcześniej tak ustawiałam. Można wytrzymać, jeszcze w miarę wolnego czasu dopracuję szczegóły.