Nowy monitor, pionowe pasy

Kupiłem nowy monitor 21’’ i jak ustawie rozdzielczość 1600x1200 to widzę takie zielonkawe pionowe linie, widać ja na literach, że są zielone linie. Jak ustawie rozdzielczość 1280x1024 to jest wszystko Ok.

O co może chodzić? grafika za słaba?? (mam starego radka 9200SE)

Monitor to Sony E530

A monitor obsługuje taką rozdzielczość - sprawdź w instrukcji monitora.

Karta da radę z tą rozdzielczością,chyba że uszkodzona.

Jak podpięty monitor,wskazane połączenie cyfrowe dobrym kablem sygnałowym DVI-DVI.

monitor obsługuje nawet 2000x1600( w przyblizeniu)

Wszystko dobrze działa tylko te pasy;/ z daleka ich nie widać ale jak sie przypatrzeć to widać…

A o co w tym chodzi?? :oops: :oops:

Jaką masz grafikę?

kablem z taką końcówką

http://www.zpluscable.com/images/produc … vi-end.jpg

radeon 9200 napisałem przecież…

a tej końcówki nie mam ani w grafice ani w monitorze :smiley: chyba że jakiś przejściówki są :stuck_out_tongue:

to samo

kolega się pomylił myśląc, że posiadany monitor to LCD, a w rzeczywistości to jest CRT :slight_smile: z wyjściem d-sub. co do problemu to rozwiązania są dwa,

  1. monitor ma ukryte wady

  2. układ ramdac karty graficznej nie wyrabia z poprawnym generowaniem obrazu przy takiej rozdzielczości (jakie ustawiłeś odświeżanie poziome ??)

bodajże 120Hz :slight_smile:

1600x1200

Teraz pracuje na 1280x1024 i mam 180 i działa normalnie.

z pewnością to wina karty i słabego układu ramdac :wink: spórbuj 1600x1200 z 60hz. po za tym po co ci tak częste odświeżanie ekranu ? po wyżej 75Hz to i tak bez znaczenia :stuck_out_tongue:

u mnie akurat to dużo daje;/

Jak mam poniżej 85 to mnie tak oczy nawalają że sie nie da;/

a jak dam duże odświerzanie to moge nawet cały dzień siedzieć i nie poczuje nawet że siedziałem przed kompem…

Fakt moja gafa nie sprawdziłem że to CRT.

Ale sprawdź jak masz przy tej rozdzielczości ustawione odświeżanie - max 95 Hz w/g specyfikacji monitora.

Sprawdź monitor na innym kompie i to co pisze wyżej.

najwyraźniej czas zmienić monitor z crt na lcd :slight_smile: zwłaszcza jak dużo czasu spędzasz przed ekranem - szkoda oczu