Nowy Notebook

Proszę o radę w zakupie nowego Notebook’a. Mogę wydać na niego ok. 2000zł. Komputer głównie do pakietu Ofice i czasami gierki : MoH, CoD, FM itp.

Dlatego mam pytanie : co myślicie o http://allegro.pl/item597889630_aristo_ … y_bcm.html

I pytanie dodatkowe : jak rozpoznać kartę grafiki z własną pamięcią od takiej która korzysta z RAM-u lapka.

A może widzieliście coś ciekawszego za równie ciekawą cenę??? Piszcie! !!

Akurat compal’e to dobry wybór, bo składasz laptopa z części jakie chcesz.

Nie wiem co masz do Acera… Sam używam, i nie wiem co chcesz od mobilności. Bateria przy użytkowaniu internetu starcza na jakieś 2h… Tak samo jakość- 2 lata już go mam. I ZERO problemów- nic nie trzeszcze, nic nie jest powycierane (poza kilkoma najczęściej używanymi klawiszami, a to i tak tylko lekkie świecenie jest). W domu mam jeszcze drugiego Acera i tak samo jest. Ja Acera mogę polecić z czystym sumieniem. Jednak w twoim przedziale cenowym to ciężko…

Ten laptop co go pokazałeś nie jest zły. Zwłaszcza w tym przedziale cenowym. Nie dam za to głowy, ale o ile się nie mylę, te lapki są budowane na podzespołach IBM…

Z tanimi Acerami miałem do czynienia, również nie mam dobrych doświadczeń, chociaż tych nowych nie użytkowałem zbyt długo, więc może coś zmienili.

Co do Compala, to też w sumie nie wiem do czego się przyczepić - porządny sprzęt za niewygórowaną cenę, obudowa w porządku. Może stare modele były słabsze, ale JHL90 jest git.

Co do grafiki, to pamiętaj, że nie samą pamięcią grafika żyje. A czy współdzielona, to patrz w specyfikację.

Z IBM dostaniesz http://www.ceneo.pl/2053216 Toshiby http://www.ceneo.pl/2099120

A i owszem… będę wiedział. Napisem na klapce ;] i tym, że w HP będę miał po roku baterię do wymiany :smiley: A ty mówisz,że nie widziałeś, jak to porównałeś, malucha budowanego na podzespołach mercedesa… przykład z zupełnie innej branży: telewizory firmy Watson- produkowane na podzespołach Panasonic i Philips.

Czytam ze zrozumieniem, i to dokładnie. A czy Acerowi kiepsko idzie? Uważam że wcale nie. Robi laptopy może nie powalające designem, ale nie drogie, i wbrew powszechnej opinii solidne. Wiem to z własnego doświadczenia. A po co mi laptop, z którego muszę wyciągać baterię za każdym razem jak go podłączam do gniazdka, bo inaczej po pół roku bateria jest już zajechana? (HP). I nie mów mi że to nie prawda, bo mam znajomych kilku, którzy w ten sposób sobie baterię zajechali w swoich lapkach HP- nie wyciągali jej kiedy laptop był zasilany “z sieci”. Jedynym problemem Acera, jest serwis- a raczej jego umiejscowienie. Jest on w czechach. Poza tym, laptopy Acera spisują się naprawdę dobrze. HP i IBM bazują na swoim znaczku- stąd wyższa cena. A awaryjność i niezawodność? Wcale nie wyższa niż Acer. Mój nigdy nie był w serwisie, a nie oszczędzam go. Działa jakieś 8-12h dziennie.

Co do Acera, to mówiłem o plastiku i obudowie - łamała się, ścierał się kolor, zawiasy pękały. Ale to w tańszych modelach zaobserwowałem, jak jest w droższych i nowszych nie wiem.

Mam Fujitsu Siemens PA2548 - spisuje się świetnie, jakość obudowy w porządku (za 2000 zł cudów oczekiwać nie można). Miałam IBM, Toshiba, Dell, HP - z tych marek byłam zadowolona. W pracy właśnie Aristo - zupełna porażka. Jeżeli miałabym Ci coś polecić to na pewno IBM/Lenovo. Solidne wykonanie i żadnych problemów.

Czytam ten mój wątek i dochodzę do pewnych wniosków. Wiecie dlaczego potem nowi forumowicze zadają ciągle te same pytania??? Bo w założonych wątkach nie ma odpowiedzi na zadane pytanie. Czytam odpowiedzi i może ze dwie dotyczą mojego pytania. Reszta to kłótnie pomiędzy forumowiczami o znaczek na obudowie. Jeżeli nie chcesz odpowiedzieć na pytanie zadane przez zakładającego wątek to nic nie pisz. Chcesz się pokłócić z innymi forumowiczami to załóż swój wątek.

Wiadomo, że zdania są podzielone w zależności od posiadanego kompa. Więc napisz drogi forumowiczu : nie proponuję ci tego kompa bo …, ja mam taki i taki i jest super. Kartę tą można odróżnić w taki i taki sposób. I już.

Dlatego może powtórzę pytanie :

Swoje propozycje od IBM i Toshiby podałem, o Acerze wypowiedziałem się ogólnie, a co do karty to trzeba zajrzeć w specyfikację i po tym się poznaje, czy pamięć jest współdzielona czy nie.

Co do porównania podzespołów w tym Acerze i w tych z wyższej półki, to chyba nie ma dużego problemu.

Zapytałeś co myślimy o tym Twoim Acerze, napisaliśmy co sądzimy o Acerach (każdy z własnego doświadczenia z tą marką, bo żeby znaleźć osobę, która ma dokładnie ten sam model może być ciężko).

Zapytałeś jak rozpoznać kartę graficzną i jej pamięć, napisaliśmy, żeby spojrzeć w specyfikację (inaczej parametry techniczne, jak jest napisane współdzielona, to jest współdzielona, jak napisane jest ile konkretnie ma, to ma własną pamięć).

Co do innych propozycji, to podrzuciłem 2 linki do porównania, ile trzeba zapłacić za IBM’a czy Toshiby ze słabszymi podzespołami (tu faktycznie reszta się nie wykazała).

Ale ogólnie otrzymałeś odpowiedzi na wszystkie swoje pytania, więc nie rozumiem o czym mówisz. Jak czegoś nie rozumiesz, albo słabo czytasz ze zrozumieniem, to dopytaj.

Sorrki! !!

Ponieważ trochę podróżuję i spędzam sporo czasu w pociągach i hotelach, a jednocześnie jest mi potrzebny laptopik do pracy (pakiet office), chciałbym połączyć przyjemne z pożytecznym i kupić laptopa. Ponieważ dla wypełnienia wolnego czasu lubię pograć sobie w jakieś gierki chciałbym prosić o poradę jakiego laptopa kupić, a dokładnie z jaką karta graficzną aby “popykać” sobie w niżej podane gierki (z nastawieniem szczególnie na tą pierwszą :

Football Manager 2009

wymagania sprzętowe: Pentium 4 2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5900 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP/Vista

FIFA Manager 09

wymagania sprzętowe: Pentium 4 2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 64 MB (GeForce 4 Ti4200 lub lepsza), 4.5 GB HDD, Windows 2000/XP/Vista

Company of Heroes : Chwała Bohaterom

wymagania sprzętowe: Pentium 4 3 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 6600 lub lepsza), 6.5 GB HDD, Windows XP

World in Conflict – Soviet Assault

wymagania sprzętowe: Core 2 Duo 2.5 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza), 8 GB HDD, Windows XP/Vista

Codename : Panzers – Zimna wojna

wymagania sprzętowe: Core 2 Duo 1.8 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza), 5 GB HDD, Windows XP SP2/Vista

Oczywiście mówię tu o minimalnych wymaganiach (czytaj niedrogich: 2000-2500), a totalnie nie znam się na grafice laptopów i nie wiem czy w/w gierki “pójdą” na karcie powiedzmy 512 MB ale wykorzystującej pamięć RAM.

Z góry dzięki za podpowiedzi! !!

P.S. A może zaproponujecie jakiś gotowy laptop z allegro, skąpca itp.

P.S.2 Zapomniałem jeszcze jednej rzeczy : czy to że laptopik “bierze” nawet 1,5 GB pamięci z RAM-u do swoich potrzeb oznacza, że grafika jest super.

P.S.3 Czy to prawda, że XP “nie widzi” ponad 3072 MB RAM-u

World in Conflict – Soviet Assault … Core 2 Duo 2.5 GHz - jeżeli to jest minimalne wymaganie, to żaden laptop chyba w tym przedziale cenowym tego nie spełni :slight_smile:

Jeżeli chcesz propozycji konkretnych laptopów, to proszę bardzo. Przejrzałem na ceneo oferty Asusa, Acera, HP, Toshiby i wyszło że chyba najsensowniejszym modelem jest

http://www.ceneo.pl/2164775 HP Compaq Pavilion dv5-1205ew - dwurdzeniowy procesor od AMD 2.1GHz oraz HD3450 z własną pamięcią 512MB (+możliwość współdzielenia), a do tego obudowa z aluminium (widziałem, dotykałem i używałem - bardzo porządnie) i wiele wyjść

dodatkowo jeszcze rzuciły mi się:

http://www.ceneo.pl/1907524

http://www.rtvexpert.pl/notebooki/asus- … v=10905824

http://www.ceneo.pl/1595074

http://www.ceneo.pl/2110283

http://www.ceneo.pl/1769071

http://www.ceneo.pl/2200946

http://www.ceneo.pl/1914280

http://www.ceneo.pl/1878287

XP 32bitowy (a tylko taka wersja jest po Polsku, 64bitowa ENG niezbyt wyszła i jest słabo rozpowszechniona) ze względu na swoją bitowość potrafi zaadresować właśnie coś koło 3GB pamięci RAM (tak jak wszystkie systemy 32bitowe, tak samo z Vistą, a wartość w różnych konfiguracjach waha się ±500MB).

Jakieś jeszcze pytania?

Sam jestem akurat na etapie poszukiwania czegoś dla siebie w podobnej granicy cenowej, dzisiaj trafiłem na coś takiego Dell Studio 1537, (na allegro też z 4GB ramu) co prawda na karcie graficznej tylko 256MB, ale jeśli wierzyć http://cpubenchmark.net/ to procesor sprawuje się lepiej niż przedstawione powyżej, laptop ma też bardzo fajną matrycę podświetlaną LEDami…

Co do zestawienia, to benchmarkami to bym się nie sugerował, szczególnie przy różnicy koło 100pkt, które równie dobrze mogą zależeć od innych czynników, nie tylko procesora.

Ale laptop faktycznie dobry, różnica na tej karcie 256MB czy 512MB raczej nie ma znaczenia, procesor porównywalny, matryca na plus i marka - Dell uważam za jednego z lepszych producentów. Wart uwagi, bo promocja spora, a produkt godny polecenia, chociaż chyba pozostałbym mimo wszystko przy HP. :slight_smile: