Nowy piecyk

otoz po wakacjach planuje kupic nowy piecyk i tu mam pytanko jaki zasilacz pod? 600 650? 700?

plyta: jakas gigabyte pod AM3

proc: phenom II x4 *najprawdopodobniej) lub X6

ram: minimum 4GB ddr3 lub 8GB ddr3

grafika: GTS450 palit 1GB GDRR5

hdd tam jakis stary 250 gb lub 500 dysku nie potrzebuje duzego

no i 1X naped dvd

najwazniejsze pytanie jaki zasilacz do tego

P.S prosze o nie pisanie postow typu wez se tracera bo tani… za takie “rady” powinni banowac ^^ w gre wchodzi chieftec tylko chodzi glownie o moc chyba ze fatal1ty jest lepszy

500W wystarczy, jeśli chcesz mieć duży zapas mocy na przyszłość (będziesz dokładał podzespołów np, dyski, karty TV, Video lub inne) to sobie weź 600W

Ale 500W ci wystarczy

Procesor średnio 100W

pamięci 10W na kość (z zapasem)

Grafika 106W

HDD 10W

DVD 5W

Płyta główna zapas 50W styknie

także nie potrzebujesz wielkiego zasilacza :slight_smile:

gdzies na wykresach znalazlem ze ta grafa 270W na obciazeniu ciagnie ;/ proc 130w

z gory powiem ze jestem elektrykiem i wiem co to sprawnosc zasilaczy itd i zawsze jet tak ze jak napisza ze on ma 600W a sprawnosc to np 88% to wiadomo ze bedzie mial 550 okolo mocy skutecznej :wink:

o ja… 270W to bardzo bardzo dużo… spojrzałem na benchmarka (w google gpu benchmark :slight_smile: ) i podali że pobór mocy to 106W dlatego tak wpisałem

A procesory to różnie… podałem wartość średnią bo niektóre biorą mniej a niektóre więcej (seria black edition ze względu na odblokowany mnożnik)

Najgorsza to faktycznie karta graficzna… nie spodziewałem się że ten GTS jest taki prądożerny

270W to był pobór całego zestawu testowego, sam GTS450 pod pełnym obciążeniem weźmie pewnie ~100W.

Ze sprawnością też coś pokręciłeś, jeśli zasilacz może oddać 600W (przy założeniu, że wartość podana przez producenta jest prawdziwa) i ma sprawność 88%, znaczy to tylko tyle, że z sieci pobierze około ~682W.

No i ogólnie wróć z pytaniem po wakacjach, składanie teraz zestawu jest bez sensu. 3 miesiące to szmat czasu, zwłaszcza, że po drodze czeka nas premiera nowej platformy AMD.

no też tak mi się wydawało :slight_smile:

czyli podaja nam moc PN 600W jest to moc wydawana a pobierana jest z sieci np 650W? przy 90% sprawnosci?

troche wyrozumialosci ^^ o 4 nad ranem wrocilem a od 8 nie spie ;/ wiem ze nie ma sensu skladanie teraz dlatego napisalem ze sie pewnie troche pozmienia

moc

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=6 … r_numer=21

Wyraźnie napisane… Czyli całego zestawy a nie karty :slight_smile:

Akurat przy założeniach, że zasilacz daje maksymalną moc wyjściową 600W (o ile dane producenta są prawdziwe) i sprawności 90%, maksymalny pobór z sieci wyniesie ~667W. Prosta proporcja. Ogólnie to należy patrzeć na obciążalność linii 12V, gdyż z tego napięcia korzystają głównie podzespoły. Nie martw się, na forum doradzimy Ci odpowiedni zasilacz. Tylko tak jak pisałem, teraz nie ma sensu wchodzisz w szczegóły, bo przez 3 miesiące sporo się zmieni :slight_smile:

Co do poboru prądu, tak jak kolega wyżej napisał:

Ja sugerowałbym zakupić GeForce’a 460 lub 560Ti i do tego 550W zasilacz od XFX…

nemesis89 ,

Zapoznaj się z - tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy swoich postach.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.