Nowy podzespół. RAM? ( ew. optymalizacja )

Siema wszystkim. Przejdźmy od razu do sedna sprawy, więc, chciałbym dokupić sobie nowy podzespół za ok 50 zł. Wiem że to bardzo mało, ale myślałem o np 2 GB ramu, bo na allegro jest b.tanio. Za przeproszeniem po prostu mnie cenzura ten komputer, nawet głupi minecraft mi ścina ; d. Robię co kolwiek - 100% obciążenia kompa, wszystko się zawiesza. Do tego, z innej beczki, myślałem nad lekką “optymalizacją” poprzez instalacje systemu " Windows 7 Gamer Edition ", ale trudno mi powiedzieć czy ma sens instalacja tego, 50% wyrażających swoją opinię ludzi twierdzi że to “szit”, a druga połowa na odwrót. Do tego wszystkiego, istnieje może jakiś inny sposób optymalizacji komputera? Raczej coś mniej znanego, bo większość sposobów już wykorzystałem. Czytaj defrag/ccleaner/rejestr/wyglad win 98. Czekam na inne pomysły. Z Góry dziękuję za pomoc i na dole dodaję poszczególne podzespoły.

Windows 7 Ultimate 32-bit

Pentium Dual-Core CPU E5200 @ 2.50GHz

2GB RAM

NVIDIA GeForce 8600 GT

Wygwiazdkowanie jednej litery w słowie nie czyni z wulgaryzmu pięknego słowa. Kolejne takie kwiatki będą skutkować prezentem w postaci żółtego kwadracika przy nicku.

Dodatkowa pamięć RAM niewiele pomoże. Napisz jeszcze model Twojej płyty głównej. Skoro próbowałeś wygląd Windows 98, to może warto byłoby zastanowić się nad systemem Windows XP? Ja osobiście nie ufam modyfikowanym systemom, więc nie polecam żadnego.

Kurcze, wydaje mi się że za 50zł nie kupię już nic porządnego, co nie? A co do XP to hmmm… nie wiem, będą mi chodziły wszystkie gry itp? Jestem w tym kompletnie zielony. A co do płyty głównej, to podam to co wyczytałem w “CPU-Z”.

"Manufacturer: ASUSTeK Computer INC.

P5KPL-C Rev 1.xx

Chyba o to chodzi, jak już mówiłem jestem zielony. Wracając do optymalizacji, to znasz może jakieś “sztuczki” optymalizujące system bardziej niż te powszechne? Pozdrawiam.

przy 2 gb ramu proponuje zrobić format i zaisntalować windows xp.

a jak chcesz ramu dokupić to dokup 2 gb i zainstaluj system 64 bit powinno byc lepiej.

ale ta pierwsza opcja jest tańsza i raczej na lepiej ci to wyjdzie.

a co do gier grafika to nie rerwelacja.

a co do MC raczej nie pownien się ciać prawdopodobnie coś ci się przegrzewa grafika albo procek

Pi00tr3k , płyta http://www.asus.com/Motherboards/P5KPLC/

w specyfikacji masz, że są tam dwa sloty na pamięci ram, max 4 GB więc zamiast Twoich kości musiałbyć kupić 2x2GB, najlepiej z dualchannel.

poza tym trochę słaby (na granicy) sprzęt jak na windows 7 (oprócz tego że nowszy od xp ma więkssze wymagania sprzętowe). Przesiądź się na xp (może być zwykły proffesional) a na samym systemie oszcżędzisz połowę zużywanych w tej chwili zasobów. co te tego, czy wszystkie gry Ci wtedy pójdą- nie, nie pójdzie Ci na przykład assasin Creed 3 bo wymaga windowsa7. nie masz jednak co nad tym jednak ubolewać bo i tak pewnie by się ciął albo wogule nie uruchomił na Twoim sprzęcie (nie ma tu złoźliwości, po prostu nowa i b.wymagajaća gra)

Ja ze swojej strony mogę dodać, że jeśli chcesz nieco lepiej grać w Minecrafta to polecam OptiFine. Jeśli chodzi o inne gry to najlepiej przesiądź się na XP i graj w to, na co sprzęt pozwoli.

Pozdrawiam.

Wycofuję się z treści tego postu, przepraszam za spam :slight_smile:

@MrBeckham666 Ok, wielkie dzięki za pomoc, chyba tak też zrobię, póki co i tak gram raczej na xpudle, bo na pc większość nowych gier nie wchodzi.

@xv_ Dzięki za pomoc, tak jak pisałem linijkę wyżej, przerzucę się na XP’ka.

@ReaderPL OptiFine mam, tylko mam też trochę (24) modów i czasem ścina.

@Lewanxd Spokojnie, to tylko taka myśl o przerzuceniu się na tego Gamer Edition, już nawet nie aktualne, nie spinaj. : )

Od razu po starcie systemu masz 100% obciążenia procesora i nie spada po czasie do 0?

Jeżeli tak to pomocy powinieneś szukać raczej w dziale bezpieczeństwo, albo sformatować wszystkie partycję i wgrać system z pewnego nośnika (oryginalnego lub jego kopii), żadne przeróbki nie wchodzą w grę bo nie wiadomo co siedzi w środku.

No nie, w sumie nie cały czas. Ale bardzo często mam tak że komputer się strasznie zawiesza, mimo że nic konkretnego nie robię. Znacie może jakieś inne sposoby optymalizacji oprócz tych których używam ( wymieniłem je wyżej ) ?

  • Niestety nie przeniosę się na XP’ka ponieważ nie ogarnie mi Black Ops 2 i inne gry. : /