Nowy procek i płyta główna - jakie wybrać?

Witam,

Powiedziano mi że dobrym wyborem byłaby wymiana mojego procka na c2d. Z tą wymianą wiąże się też wymiana płyty głównej, a z nią i pamięci RAM. Mam dobrą kartę graficzną na AGP, więc chciałbym jakąś płytę główną z AGP, DDR SDRAM i DDR2 no i C2D lub C2Q. Mam coś takiego na oku

Asrock 4CoreDual-SATA2

Do tego

E2180

Co o tym sądzicie?

A jak starczy kasy to DDR2.

Uważam, że to dobry wybór… Na AGP ciężko znaleźć już coś lepszego :slight_smile:

Lepiej dołóż trochę kasy i kup coś lepszego…

Coś lepszego czyli ? jakby kupił płytę ze złączem PCI to musiał by również wymienić kartę. W sumie to lepszy wybór… ile masz pieniędzy ?

No kasy to mam koło 500 zł na kompa. Bo więcej to mi nie opłaca się wydawać

No to musisz podjąć decyzję: czy kupować te częsci w pierwszym poscie czy uzbierać kasę na nowego kompa ( bez zasilacza )

Nie raczej kupuję te część z pierwszego postu. Ewentualnie dołożę do procka i kupię E4300. Co o tym sądzisz?

Ja też miałem taki sam problem kupiłem procka E2160 i płytę Asrock 4coreDual sata2 choc wiedziałem że asrocki nie sa zbyt dobrymi płytami.Miałem dobrą karte pod AGP (Radeon9800) i 1GB ramu na DDR.Po zamontowaniu wszystkiego byłem mile zaskoczony bo wszystko działało bez żadnego zająknięcia.Mam tę płytę juz 3 miesiące i wszystko jest ok.Mimo iż ta płytka nie jest dobrym wyborem jesli chodzi o podkręcanie to mi się udało podkręcic mojego E2160 1.8GHz do 2.66GHz i tu kolejne zaskoczenie wszystko działa stabilnie a procek w spoczynku ma najwyżej 32st a po 4 godzinach w orthosie zaledwie 45st.Więcej juz nie podkręce bo na płytce nie można zmienic napięcia.Uważam że to dobry wybór.Płyta jest solidnie wykonana i pracuje stabilnie.Poza tym na złącze PCIE(x4) i DDR2 więc w każdej chwili można zrobi upgrade kompa:)

Czyli napięcia procka nie można zmienić? Szkoda

Uważam że nie warto :slight_smile:

No niestety nie można ale słyszałem że tego procka można bez zmiany napięcia nawet do 2.9GHz podkręci.Ja nie ryzykuje bo mam słaby zasilacz.Ale płytke.Polecam.Bo wbrew powszechnym opiniom Asrocki nie są aż tak marnymi płytami jak sie o nich zwykle mówi.

A dlaczego nie warto? Ten E4300 ma więcej pamięci 2MB i można go lepiej podkręcić.

Do tej płyty

A od czego to zależy czy lepiej wlożyć E4300 lub E2180? Pytam bo nie wiem. Płyta główna o której mówimy obsługuje podobno nawet c2q.

no to ja mam lepszy pomysł…

sprzedaj swoją: grafe, mobo i proca

dostaniesz okolo:

proc: 200zł

mobo: 120zł

grafa: 550zł

razem masz 870zł + 500zł to jest 1370zł

za tyle masz:

c2d e6550 <-- 520zł

palit 8600gt sonic+ <-- 360zł

zostaje 490zł

teraz mobo

EVGA nForce 650i ULTRA <-- 330zł

i ramy (zostaje 160zł) :

A data 2 gb

Ja uważam że lepiej kupic E2180.Oglądałem ostatnio testy tych procesorów na egiełdzie i o dziwo wypadały tak samo nawet lepiej niż E4300 a 1MB cache prawie nie robi róznicy więc nie opłaca sie wydawac dodatkowo 150zl za 1MB cache.A odnośnie płyty to faktycznie że obsługuje Qady.

Gdybyś kupił lepszą płytę oraz dysk to wtedy lepiej włożyć E4300 ale w takiej sytuacji raczej nie zauważysz większych różnic :slight_smile:

No dobra, to chyba kupię tak jak w pierwszym poście. Asrock 4CoreDual-SATA2 + c2d E2180

nie lepiej jak ja napisałem (ostatni post na 1 str)

będziesz miał lepszego kompa i lepszą grafe…

i więcej ramu

Istnieje zawsze ryzyko że nikt nie będzie chciał pentium 4, bo teraz to się nie opłaca jak dołożysz 40 zł i masz 2 rdzenie. Płyta główna to pasuje tylko do AGP. c2d i c2q nie wsadzisz. Myślę że tyle kasy to nie dostanę. Wolę trochę ulepszyć, żebym pograł ~ 2 lata a wtedy myślę że brat będzie chciał mieć dobrego kompa to u niego będę grał :slight_smile: Jednak dobrze mieć brata.