Nowy procek

Cze mam pytanie czy opłaca mi się zainstalować procek AMD Athlon 1333 MHz i o ile bedę miał szybszy komp po zainstalowaniu tego procka niż tego ktory mam teraz Celeron 433 MHz :smiley: :smiley: i czy bedą mi pod nim chodziły takie gry jak GTA3, GTA Vice City i GTA SA?? :slight_smile: jesli chodzi o plytę to bede się jeszcze zastanawiał jaką kupić czy moglibyście mi doradzic także w sprawie plyty???

Dzięki za odp i pozdrawiam :smiley:

Wymiana płyty i procka niewiele pomoże jak nie bedzesz miał odpowiedniej karty graficznej (min.radeon 9500 lub ge-force 5500)i odpowiedniej ilości RAM-u min 512Mb. Odpowiedź dotyczy w.w gier a zwłaszcza GTA SA

Zależy to od płyty głównej,jeśli się nawet da to taki procek i tak nie rozwinie pełnej mocy,potrzebna jeszcze szybka pamięc o odpowiedniej pojemności,karta graficzna zgodna z DirectX 9.0 i dobry twardy dysk,starszy będzie spowalniał pracę

Gry potrzebują obok procka głównie dużo pamięci i dobrej karty graficznej

Przed chhwilką sprawdzałem na Skąpiec.pl ile kosztuje przyzwoity zestaw Sempron 2800+ +Asus K8V SE Deluxe+ DDR

Kingston 512 MB 400 MH + ATI Radeon 9800 i wyszło mi z tego, że ok. 1400 zł na to trzeba wydać. Z takim zestawem można pograć bez problemu, a półśrodki z allegro nie mają sensu, dopłacając 500zł masz dwukrotnie silniejszy sprzęt. Chyba, ze posiadasz już np. płyte pod tego Athlona, ram i kupujesz tylko proca i ew. karte graf :slight_smile: