Nowy procesor do kompa z płyt gł. ga-m720-us3

Witam

Niedługo wychodzi GTA V, więc zamierzam się do tej gierki trochę przygotować.

Przeglądałem mnóstwo stron, porównań w necie, by samemu zdecydować jaki procesor kupić. Ale jestem w tym zielony i wolę spytać się o to zawodowców :wink:

Posiadam płytę główną: ga-m720-us3 (rev.1.0) NVIDIA nForce 720D Chipset - http://www.gigabyte.com/products/produc … 06&dl=1#ov

Kartę graf:Gigabyte Radeon HD 7850 2GB GDDR5 (Kupowałem niedawno za 800zł)

Procesor:AMD Phenom 9650 Quad-core 2.30 GHz

Zasilacz:Kilence 600W

Ram:4GB

Budżet: 500-800zł

I teraz moje pytanie

Czy kupić sam procesor i płytę główną zostawić taką jaką mam?

Czy przy zakupie procesora wymienić także płytę główną? (W sumie to nawet nie wiem po co, ale pewnie jakieś to znaczenie też ma)

Przeglądając natknąłem się na parę fajnych procesorów:

AMD FX 8350 - koło 800zł

Intel Core i3 3225 -koło 500zł

Intel Core i5 2500K - koło 800zł

Oraz zależało by mi na procesorze o nie mniej niż 4 rdzenie(ponieważ czytałem gdzieś że jest to bardziej przyszłościowe :wink: )

Jeżeli masz zamiar kupić procesor którego nie wspiera twoja płyta to tak, będziesz musiał ją wymienić przy kupnie nowego procesora.

Od siebie dodam że na razie nie wiadomo kiedy GTA 5 wyjdzie na PC, jakie będzie miała wymagania a ty się martwisz na zapas.

Jak już tak bardzo napalasz się na GTA to poczekaj chociaż na moment w którym opublikowane będą wymagania tej gry, wówczas będziesz wiedział co zmienić aby cieszyć się grą na najwyższych detalach.

W sumie masz rację, premiera dopiero we wrześniu. I też do końca nie wiadomo czy wyjdzie na PC’ta.

Czyli rozumiem że płytę główną wymienia się tylko na potrzeby Gniazda Kart graficznej i Procesora.

Faktycznie się wstrzymam.

Dzięki za pomoc.

Tak, ale tylko na konsole.

Pewnie kiedyś wyjdzie ale kiedy i jakie będzie miała wymagania tego nie wiadomo.

To najlepsze rozwiązanie na ten moment.

Nie ma za co.