Nowy procesor + karta graficzna

Witam,

Mój komputer ma już parę lat, i przymierzam się aby trochę w niego zainwestować i ulepszyć. Nie można wszak stać w miejscu, heh. Na pierwszy ogień myślę nad zakupieniem nowej karty graficznej, bo w tej chwili na moim sprzęcie nie bardzo mogę pograć sobie w nowe gry, czy bez problemów obejrzeć filmy w jakości HD.

Aktualnie posiadam RADEON 9250 - (128 MB). Prosiłbym o polecenie jakiś dobrych kart (w miarę przystępne ceny, nie mam zamiaru wyrzucać tysiąca na ulepszenie sprzętu).

Druga sprawa, to procesor. Zastanawiam się czy jest w ogóle sens. Aktualnie posiadam AMD Sempron 2500+, 1750 mHz. I czy w ogóle jest możliwość, żeby wrzucić do mojego komputera dwurdzeniowy procesor?

Nazwa płyty głównej Asus A7N8X-X (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)

Z góry dziekuje za rady.

Grafika na agp to przeżytek :stuck_out_tongue:

Poszukaj geforca 7600 lub coś z serii 6/7 :stuck_out_tongue:

A co do procka nie wiem za dużo tych podstawek od amd :smiley:

Nie no, jak tak będziemy wybrzydzać, to wyjdzie na to, że muszę wszystko wymienić :stuck_out_tongue: Po prostu szukam jakiejś karty minimum 256 mb, jak mozna to dobrze by było mieć 512.

Włóż jakiegoś amd64 powninien wejść ale nie jestem pewien zobacz napisz jaki masz socket a ja coś wykoncypuje :stuck_out_tongue:

Grafika opisana wyżej geforce seria 6/7 najlepiej 7600gt najlepszy stosunek jakość/cena :stuck_out_tongue:

Jak szukasz demona graficznego to gefoce 7950 gtx pod agp i bedziesz miał 512 mega :stuck_out_tongue:

Ale przy jedno rdzeniowym procu 7600 styknie :slight_smile:

Socket A to jest, wystarczyło wujkowi google podać płytę główną lub procka :stuck_out_tongue:

No ale na socket A nie kupi dwóch jajek ta płyta to przeżytek ma co najmniej 5 lat tak więc jak chcesz mieć dwa jajka to musisz zmienić płytę a jak płytę to i prawie cały komputer czyli płyta główną + procesor + ram + grafika + zasilacz bo pewnie prz starym masz jakaś zużyte 350W.

A coś innego oprócz tego Geforce’a? Bo na Allegro nie ma w sklepach internetowych tez nie widać…

A co do procesora, to myślałem nad Athlonem 2600. Dobre to?

Tego athlona wykręcisz na jakieś 2.8 ghz według opini czyli zysk będzie duży :stuck_out_tongue:

A inna grafa hm… może radeon hd3450 w wersji na agp :stuck_out_tongue:

Ewentualnie http://allegro.pl/item752830001_asus_ge … t_agp.html

No może w to http://allegro.pl/item756691186_galaxy_ … _ddr3.html

W lepsze karty nie ma co się pchać bo do jednojajowca np. 7950gtx jest bez sensu :stuck_out_tongue:

W marzeniach wykręci na 2.8 ghz, to nie jest athlon 64…

No dobra, dzięki za rady. Jakiś tam obraz mam już tego :wink:

Pochwal się potem w co zainwestowałeś :stuck_out_tongue: