Nowy procesor - Windows się nie włącza. Dlaczego?

Witam

Kupiłem ostatnio do moje płyty głównej Asus K8V-X procesor AMD Athlon 64 3200+ Venice. Gdy all złożyłem bios pokazał komunikat o nowym procku i były dwie opcje do wybory 1 żeby wpisać nowe ustawienia lub zostawić domyślne. Wybrałem aby były nowe. Wyskoczył mi normalny bios. Looknołem all i było w porządku. Uruchomiłem ponownie i all wyglądało, że komp się włączy ale po zakończeniu ładowania boot screena Windowsa monitor zgasł i jest tak za każdym razem. Próbowałem już zainstalować od nowa Windowsa lecz gdy ładują się te pierwsze pliki zaraz po włożeniu płyty pojawia się ta informacja co zawsze o ładowaniu plików. Wszystko idzie jak powinno, ale do momentu gdy wyskakuje napis na dole “System Windows” i komputer restartuje się bez pokazywania jakiegoś błędu.

Proszę o pomoc bo już sam nie mam pojęcia w czym tkwi problem.

Z góry Thx

Sprawdź temperaturę tegoż procesora w BIOSie. Może się przegrzewa.

A jakia temperatura powinna być ??

Zapomniałem dopisać, ze tryb awaryjny też nie działa.

A może płyta potrzebuje innego BIOS’u pod nowego procka?

Myślałem nad tym ale nie wiem jak to zrobić.

Proszę nazwać temat konkretnie.

Znalazłem takie coś. To chyba o to chodzi. Może mi ktoś powie jakiego biosa mam wybrać ??

http://support.asus.com/technicaldocume … uage=pl-pl

Wyjmij go i załóż jeszcze raz . Może przy deinstalacji starego procka uszkodziłeś płytę główną??

Na tej stronie co podałeś jak wrócisz do “Dokumentacja techniczna” i po prawej wybierzesz kategorię BIOS to na dole jest temat “Jak sprawdzić wersję BIOS?” To może być to, ale nie powiem na pewno, bo mi nic z tej strony się nie chce otworzyć :confused:

Albo “ASUS Update Utility (Narzędzie Aktualizacji BIOS)”. Poczytaj sam bo u mnie nie działa.

Poradziłem sobie już sam z problemem. Ściągałem Bios wrzuciłem na dyskietkę i odpaliłem go za pomocą EZ Flash(opis w linku wyżej)

Temat do zamknięcia.