Nowy procesor

Witam.

Jestem nowy na forum i jeszcze nie do końca rozeznany.(ale myśle że to się z czasem zmnieni :P)

Mam taki problem otóż os dłuższego czasu planuje zakup dobrego procesora.(max 700 zł)

Mój aktualny sprzęt to:

CPU : AMD Athlon 64 Processor 3000+ (staruszek :P)

RAM : 4.6

SO :Microsoft Windows XP Professional Dodatek Service Pack 3 (build 2600) (planuje zmienić)

Karta graficzna :GeForce GTS 450

Karta dżwiękowa :NVIDIA High Definition Audio

Płyta główna :Socket AM2 MSI

Zasilacz : MODECOM Feel 350ATX 120mm FAN

Prosiłbym o pomoc w dobraniu optymalnego na którym pójdą gry takie jak : Far Cry 3, AC III, i chociażby nawet Driver:San Francisco

Z góry dziękuje :slight_smile:

za 700zł kupisz x4 965 + tanią płyte gł za max 200zł i ram. ładowanie kasy w starego kompa jest bez sensu. sprzedaj proca z płytą i ramem a za uzbieraną kasę dokupisz odpowiedni zasilacz bo obecny pewnie jest do wymiany - podaj marke.

Nie wiem jaką masz płytę główną, ale sugerując się procesorem to możesz kupić max. Athlon 64 6400+ (niestety tylko z drugiej ręki).

Ja mam 5600+ (ocena Windows 7: 5,8 pkt.), gram wyłącznie w GTA IV.

Ale przymierzam się do wymiany na tego 6400+

Jeśli chcesz jakiś lepszy procesor, to najprawdopodobniej będzie czekała Cię wymiana płyty.

Płyta główna

Socket AM2 N1996 MSI

Dodane 31.12.2012 (Pn) 10:22

A co do zasilacz to był już wymieniany.

Mimo wszystko podaj model zasilacza.

Racja :stuck_out_tongue:

MODECOM Feel 350ATX 120mm FAN

Więc też do wymiany.

Za 700zł możesz mieć takie coś:

intel i3 3220 439zł

msi b75ma-e33 200zł

4GB RAM DDR3 GoodRAM 74zł

za sprzedaż starych podzespołów możesz kupić zasilacz chociażby AeroCoola Ep450 za 130zł, grafikę na razie bym zostawił na twoim miejscu i dozbierał do 7770.

Co do Phenoma to raczej bym się nie pakował w AMD bo później naprawdę trudno to jakoś sensownie zmodernizować (brak porządnych procesorów) wiem to z własnego doświadczenia.

Rozumiem a za 700zł procesor to byłby jaki dobry?

Żeby wymienić procesor na nowszy musisz wymienić płytę główną.

Czyli ta którą podałeś byłaby dobra tak?

tak

jestem tego samego zdania

zestaw Na AMD wyszedłby taniej ze 70zł ale w tym przypadku nie jest to duża różnica , i jak najbardziej warto brać intela

jaki masz dysk twardy na sata czy ata ?

SATA

Dodane 31.12.2012 (Pn) 16:20

Myślicie że z tym zestawem te nowsze gry powinny chodzić bez problemu ?

Problemem nadal będzie słaba grafika którą masz (w cytowanym zestawie nie ma karty graficznej).

Napisałem, żeby się przemęczyć na tej co ma i dozbierać do 7770 bądź lepszej.

Ok rozumiem a zasilacz pasujący do podanego zestawu?

Taki w miare tani ale też dobry max 200 zł.

XFX Core 450W