Nowy RAM nie działa

Witam.

Mam notebooka Dell c600 postanowiłem wymienić mu płyte główną na Dell c610 razem z szybszym prockiem, musiałem dorzucić szybszy ram SODIM SDRAM 256MB PC133 który jest dedykowany do obu płyt głównych które posiadam, po zamontowaniu nowego ram’u komputer zachowuje się tak jak by go wogóle nie było, również we współpracy ze starym ram’em 256MB PC100. przez to wszystko nie moge uruchomić nowej płyty poniewarz potrzebuje ona ramu 133MHz. I teraz nie wiem co z tym fantem począć.

Przede wszystkim reset BIOSu i ustawienie częstotliwości na auto. To jest pewnie jakiś PIII - jeśli Tualatin albo Copermine to i RAM powinien chodzić na 100 i 133 MHz. Przeczytaj instrukcję obsługi płyty, dostępnej zapewne na www Dell-a.

W dell c610 sam reset bios’u nie pomaga a nie moge dostać się do biosu bo ram nie działa, oprócz tego mam pc100 ale bedzie za wolny ( co do procesora to mam P III 1,2GHz)…

Dodane 10.05.2011 (Wt) 8:43

Stanie się coś jak włoże ram wolniejszy od preferowanego?

Zwykle SD RAMy obsługują 66-133Mhz więc powinien zadziałać na 100MHz. Różnicy w normalnym użytkowaniu praktycznie nie widać, raczej w 3D (grafika prawdopodobnie korzysta z RAMu)