Nowy Ram

Mam zamiar kupic na Allegro dodatkowa kosc RAMu 512 MB 400Mhz firmy Elixir http://www.allegro.pl/ite…a_pisemna_.html gdyz pozostale kosci tez mam tej firmy (256 133Mhz i 512 266Mhz) i nie chce mieszac ich z innymi. I tu moje pytanie czy ta nowa kosc bedzie dzialac na mojej plycie glownej ECS L7VTA. Moje stare pamieci sa troche wolne w porownaniu do tej nowej i nie wiem jak to bedzie wygladalo i czy ta nieszczesna plyta sobie poradzi ,a cos mi sie zdaje ze nie.

PS: Na wszelki wypadek podaje caly config mojego kompa: Athlon 3000 XP , GeForce 6600 GT, 768Mb RAM

Nie powinno być problemu,no chyba że będziesz miał pecha - nigdy nie ma 100 % pewności.

UPDATE

Jaka rewizja (wersja) tej płyty 1.0 czy 1.1.

Nowe pamięci zwolnią do prędkości starych. Na Twoim miejscu pozbył bym się starych pamięci któe skoutecznie spowalniają całość.

Twoja M/B obsługuje pamięci do 3Gb na 400Mhz więc może kupić lepeij RAM na takiej szynie

Kość napewno będzie działać ale ja radziłbym ci sprzedać te dwie i kupić 2x 512ddr 400Mhz gdyż teraz ta 512 co kupisz to będą chodziły na 133Mhz.

Co do pytania pierwszego kolegi wersja plyty to 1.0

Stare kosci wymienie od razu jak sobie kase uzbieram, tylko wlasnie najbardziej dreczylo mnie to pytanie czy takie pamieci 400Mhz beda dzialac na mojej plycie.

A to dokladne informacje o mojej plycie glownej na podstawie informacji programu Aida32

Właściwości płyty głównej

ID płyty głównej 07/19/2004-KT400-8235-L7VTAC-00

Nazwa płyty głównej ECS L7VTA

Właściwości magistrali FSB

Typ magistrali DEC Alpha EV6

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 164 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 328 MHz

Przepustowość 2625 MB/sek

Właściwości magistrali pamięci

Typ magistrali DDR SDRAM

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 164 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 328 MHz

Przepustowość 2625 MB/sek

Właściwości magistrali mikroukładu płyty głównej

Typ magistrali VIA V-Link

Szerokość magistrali 8-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 82 MHz (ODR)

Efektywna częstotliwość taktowania 656 MHz

Przepustowość 656 MB/sek

Informacje fizyczne płyty głównej

Liczba gniazd procesora 1

Liczba gniazd rozszerzeń 5 PCI, 1 AGP, 1 CNR

Liczba gniazd pamięci 3 DIMM

Urządzenia zintegrowane z płytą główną Audio

Współczynnik postaci ATX

Rozmiar płyty głównej 240 mm x 300 mm

Mikroukład płyty głównej KT400

Absolutnie TAK,bez najmniejszych problemów.A za te kości co masz to otrzymasz ze 130 złotych chyba MAX.Czyli za twoje RAM-y masz juz nowe 512 DDR 400Mhz,dołóż kolejne 130-140 i masz 1024MB