Nowy rodzaj spamu...?

Od 4 dni widze jakis dziwakow na moim forum (phpBB). Sa to jacys obcokrajowcy, ktorych z dnia na dzien sie rejestruje coraz wiecej! Nic nie pisza tylko maja w profilach www, icq, zainteresowania… itp itp… Nawet maja kraje, zazwyczaj USA lub Francja. Pierwszym byl TuroMLA.

To nie tylko u mnie tylko na wszystkich forach opartych na phpBB.

************ ?!

To są boty, czyli automaty przeszukujące Internet i spamujące formularze. Zabezpieczyć się możesz obrazkiem z generowanym kodem. Takie zabezpieczenie jest w najnowszym PHPbb - wystarczy tylko zaktualizować

Jeszcze jest takie zebezpieczenie ,że przy rejestracji musi zaznaczyć czy jest botem :slight_smile:

e tam, boty juz dawno sforsowaly tokeny z phpbb :slight_smile:

Swego czasu zrobilem moda ktory dodaje dodatkowy checkbox przy rejestracji(mysle ze to powinno wystarczyc), moze sie przyda :slight_smile:

profile_add_body.tpl

Znajdz:

Dodaj przed

{L_POTW}: *
{L_AKC}
[/code]




usercp_register.php



Znajdz:

[code]if ( empty($username) || empty($new_password) || empty($password_confirm) || empty($email))
Dodaj przed:

if ( empty($_POST['potwierdz']) )

{

	$error = TRUE;

			$error_msg .= ( ( isset($error_msg) ) ? '
' : '' ) . $lang['potwierdz'];


}

Znajdz:

'LOCATION' => $location,

Dodaj po:

'L_POTW' => $lang['potw'],

'L_AKC' => $lang['akceptuje'],

lang_main.php Znajdz ?> Dodaj przed:

$lang['potwierdz'] = 'Jesli chcesz sie tutaj zarejestrowac musisz potwierdzic ze nie jestes botem.';

$lang['akceptuje'] = 'Nie jestem botem, i chce zalozyc tu konto.';

$lang['potw'] = 'Potwierdzenie';

Pozdrawiam

href

A u mnie żadnych botów nie ma :stuck_out_tongue:

href czyli jest to co ja pisałem wcześniej.

stivo i co z tego ?

no nie do konca;] bo tobie chodzi chyba o tego moda z downloadu na bb2.pl , tam jest tylko pole radio - nie checkbox, zresztą tamten mod jest zainstalowany juz na tylu forach ze nie zdziwil bym sie jakby tamto tez juz bylo sforsowane :slight_smile:

iMax dzięki za info właśnie zarejestrował się o mnie na Forum ale długo się tą rejestracja nie nacieszy.