Nowy ROM dla Xiaomi Redmi Note 4

Przepraszam ale mam jeszcze jedno pytanie.

Jak tel kupowałem w sklepie to bootloader jest odblokowany?

Nie, musisz sam odblokować. Dodatkowo tracisz gwarancję.

1 polubienie

Aha to poczekam aż GW skończy.

Redmi note 4 śmiga teraz na tym andku co zapodałeś bez problemu, choć nie jest w 100% po Polsku to i tak udało mi się go ustawić.

Dziękuje za pomoc.

Jak wgrałeś TWRP to gwarancja poszła.

Redmi Note 4 nie ma już GW. Tylko Redmi 6A ma jeszcze GW do 2021 .

@blumberplumber Jeżeli przed oddaniem smartfona do serwisu wgra oficjalny ROM MIUI Global (full) i zablokuje BL to ma normalnie gwarancję. Xiaomi nie nabija flag jak np. w Samsungu przy wgrywaniu nieoficjalnych ROMów, więc to mit.

@maxiixi Pixel Expirence mógł się nie wgrać, bo wymaga często konkretnych wersji oryginalnego ROMu jako bazy. A jakie to wersje to można zazwyczaj się dowiedzieć na XDA Developers.

1 polubienie

Eee nie mogę wyłączyć trybu głośno mówiącego czy jakoś tak to się nazywa. Jak ktoś zadzwoni do mnie lub ja do kogoś to tylko słyszę kogoś z głośnika a nie z tego co normalnie słucha się rozmówce. Co można zrobić z tym?


Kurcze nie mam kopii zapasowej (no robiłem i powinna być na SD) a chciałem wrócić na Andka jaki był . Co teraz?

Pobrałem z tej strony :
https://miuipolska.pl/download-stable/

Androida 7 ( na samym dole jest). Po instalacji wyskakuje mi resetuj telefon a niżej :
Wpisane hasło jest prawidłowe, ale twoje dane są uszkodzone .

Aby móc korzystać z telefonu, musisz resetować go do ustawień fabrycznych. Następnie podczas konfigurowania urządzenia ,możesz przywrócić dane, których kopie zapasowe masz ba koncie google

Jak teraz mam to zrobić . Ustawienia Fabryczne itd?

Skąd jeszcze mogę pobrać oryginalny Android na note 4?


Edit

ten co wyżej zapodałem zainstaluje się ale po restarcie i powiedzmy ładowaniu uruchamia się poownie albo piszę jak wyżej “Aby móc korzystać z telefonu, musisz resetować go do ustawień fabrycznych” .

Proszę o pomoc w znalezieniu Andka na niego .

Przed instalacją MIUI robiłeś format parycji “data, system, pamięć wewnętrzna, cache, vendor” w twrp?
Tutaj masz miui dla note 4: https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv10/xiaomi.eu_multi_HMNote4X_V10.2.2.0.NCFCNXM_v10-7.0.zip
Najpierw zrób format partycji a potem instalujesz miui tak jak lineageOS.

OO cześć. Powiedz mi jak to zrobić proszę .


W twoim Xiaomi powinna być jeszcze opcja “vendor” ją też zaznacz do formatu. Potem instalujesz MIUI. Tak się zazwyczaj robi przed instalacją nowego romu.

Kurcze co ja bym bez ciebie zrobił . Zaznaczyłem wszystko ze zdjęć i instaluje tego co mi dałeś.

Restartuje się cały czas.

Nie możesz wejść do twrp? Odłącz telefon od prądu i przytrzymaj włącznik aż się telefon nie wyłączy(ok. 10-15 sekund). Jeśli to nie zadziała to włącznik+głośność w dół.

W twrp mogę wejść po przez kombinacje klawiszy . Jak wybiorę włącznik i głośność w dół uruchamia mi się FastBoot a potem tel wyłącza się . Jak trzymam włącznik to włączy się i wyłączy i następnie włączy się i mam tak cały czas (odłączyłem go od PC, śmiga na baterii).

Czyli cały czas wisi na logo? Jeśli tak to nie martw się, to norma w miui. Mój Redmi 5 po raz pierwszy też długo włączał miui. Jeśli jednak się restartuje to wchodzisz do twrp, format i instalujesz jeszcze raz.

Ok spróbuje jeszcze raz.

Ano wisi a potem restart i tak cały czas. Logo (takie jak na zdjęciu) restart, logo i restart itd.

Rób format i instaluj od nowa. W twrp jak instalujesz miui nie ma żadnych błędów?