Nowy Router czy Router z modemem adsl

(Kw Kabi) #1

Witam posiadam modem ADSL Linksys AM200.

Chcę rozdzielić łącze neostrady na 4 komputery. Na razie wystarczy kablowo tylko.

Zastanawiam się nad kupnem samego routera z portem wan dokładnie taki Linksys BEFW11S4 pod który bym podłączył swój modem.

Albo Router z wbudowanym modemem taki dokładnie Linksys AG 241

Co będzie lepszym rozwiązaniem? Proszę o odpowiedź ponieważ pilnie potrzebuje podział łącza i chce dziś zamówić któreś z tych urządzeń.

(niezDarek) #2

aktualnie jednym z lepszych i w przystepnej cenie routerów do adsl jest linksys wag200 podłaczysz kablowo, akurat ma 4 wejścia ethernet'owe a gdy dojdzie ci np. laptop to bezprzewodowo

(Kw Kabi) #3

Ale jestem ograniczony finansowo do 150zł. Dlatego myślę nad tym Linksys AG 241 nie ma WiFi ale to mi zbędne i opinie o nim wszędzie są dobre. Ale czy nie lepsze by było kupienie routera tego Linksys BEFW11S4 modem adsl mam tylko czy to bedzie dobre rozwiązanie?

(niezDarek) #4

a jezeli dojdzie ci jeszcze jeden komp to co ?? bedziesz kupował path panel ?? ok ja bym brał aktualnie z wi-fi, to moze coś z tp-link np. TD-W8910G, jezeli juz się upierasz tylko przy routerze kablowym to ok Linksys AG 241 może być, lepsze jedno pożądne użądzeni niz dwa troche lipne

(Kw Kabi) #5

Czyli jak z WiFi to WAG200 a jak bez wifi to ten AG 241 jest wystarczająco dobry? A ten TP Link się nie wiesza? Nie zamula łącza przy dużym obciążeniu? A jak z zasięgiem Linksys WAG200 lepszy ma czy ten TP ma porównywalny?

(niezDarek) #6

no ten tp-link to taka nańsz ewentualna alternatywa do wag200 który już naprawde wymiata z zasięgiem i stabilnością połaczenia, jezeli bez wifi to fakt bierz ag241

(Kw Kabi) #7

Wag 200 to jednak za wysoka półka cenowa teraz się zdecydować nie mogę czy ten Linksys bez WiFi czy Tp z WiFi. Który lepiej dzieli łącze? ma lepsze opcje? Zaznaczam że na razie tylko kablowo łącze komputery więc WiFi to tylko dodatek. Czy różnią się w połączeniu kablem?

(niezDarek) #8

ja bym brał z wifi, tak jak pisałem dojdzie ci laptop czy smartfon i bedziesz żałował

(Kw Kabi) #9

Czyli TP-LINK TD-W8910G będzie dla mnie najlepszym rozwiązaniem? A jak z jego wytrzymałością? Bo miałem do tej pory Pentagram Cerberus ADSL lite i padł po 2 latach użytkowania.

(Barteek) #10

Ja mam ten model TP-Link'a TD-W8910G. Nic się nie wiesza, nie zamula łącza, nie rozłącza się, nie ma problemów z transferami pomiędzy komputerami, prosty w obsłudze, dobry zasięg Wi-Fi (w razie czego można wymienić antenę na mocniejszą). Do 150zł to naprawdę dobry wybór.

(Kw Kabi) #11

Jakoś jestem bardziej za LINKSYSEM ale skor o tym TP-Linku piszecie że jest dobry to go zamówię :slight_smile: Dzięki :slight_smile: Jakby jeszcze jakieś propozycje opinie to piszcie. A jeszcze jedno pytanie jak z siecią? Normalnie udostepnia się pliki i można łączyć sięz komputerami jak przesz switch?

(Barteek) #12

Normalnie można udostępniać pliki i łączyć się z komputerami. Ja mam w domu podłączony komputer stacjonarny i 2 laptopy, nie ma żadnych problemów z udostępnianiem plików.

(Kw Kabi) #13

Czyli zamawiam TP-Link TD-W8910G :slight_smile: Dzięki za pomoc.