Nowy router do LAN i WIFI (100-150zl)

Witam, w najblizszym czasie bede zmienial swoj sprzet na komputer mobilny, potrzebuje wiec routera z obsluga sieci WiFi, w domu pracuja jeszcze dwa komputery stacjonarne ktore rownierz musza byc obsluzone za pomoca zwyklej skretki.

obecnie mam przesyl na poziomie 2Mb/s i bardzo by mi zalezalo zeby na nowym routerze przydzielic poszczegolnym komputerom indywidualny zakres transferowy, najlepiej w kb/s, ewentualnie jeden komp “unlimited”

Czytalem na forum ze mozna dograc dodatkowe oprogramowanie, jednak ze wzgledu na moja skromna wiedze na temat sieci wolal bym to ominac. Prosze o pomoc w wyborze takiego routera najlepiej w ~100-150zl

Z gory dzieki za pomoc i serdecznie przepraszam za brak polskich znakow.

Skąd masz internet ? Jeśli masz neostradę (lub jeszcze jakiś innych typu tele 2 czy netia) potrzebny będzie router z modemem adsl a jeśli nie to bez .

mam radiowy internet, z antedy do routera nad ktorym wladze sprawoje moj admin, nastepnie dwa lany wychodza bezposrednio do komputerow, teraz chce skorzystac tylko z jednego lana do drugiego routera. konieczna jest wiec mozliwosc ustawienia sztywnego IP.

jakie zatem propozycje routerow ??