Nowy router do Neostrady od 70-150 zł + parę pytań

Witam,

Interesuje mnie kupno nowego routera (najlepiej z wifi dla laptopa) w zakresie 70-150 zł. Znalazłem taki. Czy jest ok?

Dodatkowo mam jeszcze parę pytanek, jeżeli chciałbym stacjonarnego kompa podłączyć kablowo, a laptopa bezprzewodowo to na takim routerze nie będzie problemów?

Jak wygląda sprawa z dzieleniem łącza na dwa komputery? Mam Neo 1 mb i ja wykorzystuje przepustowość dużo bardziej niż mój ojciec który tylko stronki przegląda.

Pozdrawiam

Neth

Myślę, że to dobry wybór chociaż sam używam linksysa Eternetowego. Natomiast dla ADSL chwalą Linsysa WAG200G.

Mój działa non stop 3. miesiące i jeszce się nie zawiesił.

Z podziałem i podłączeniem nie będziesz miał problemów.

Z prędkością 1MB to minimum na 2. komputery.

Co do podłączenia, prędkość pójdzie 50/50? Bo szkoda by było gdyby ojciec łącze marnował :stuck_out_tongue:

Da się podzielić jakoś 1/4 i 3/4 czy nie bardzo?

Nie znam tego konkretnego modelu reutera.

Ale zastanów się czy jest sens sztywnego dzielenia, bo czy zawsze będziecie równocześnie krzystać?

A tak zawsze masz 100% łacza. A jak tato będzie newsy czytał to nie jest to duże obciążenie.

O i tu wychodzi moja nie wiedza na ten temat. Myślałem że router defaultowo dzieli łącze 50/50 :X Dlatego pytałem. Wole po prostu zainwestowac w router, mój ojciec chciał wziąść Live(shit)boxa , a duuuża część osób mi go odradzała (nawet monter z TP) bo podobno jest strasznie awaryjny. Dzięki za pomoc

lepiej nic nie konfigurować wtedy łącze jest przydzielane “dynamicznie” … a jak już baaaardzo chcesz się bawić to poczytaj o QoS :slight_smile: