Nowy router do Neostrady od 70-150 zł + parę pytań

(Nethalythic) #1

Witam,

Interesuje mnie kupno nowego routera (najlepiej z wifi dla laptopa) w zakresie 70-150 zł. Znalazłem taki. Czy jest ok?

Dodatkowo mam jeszcze parę pytanek, jeżeli chciałbym stacjonarnego kompa podłączyć kablowo, a laptopa bezprzewodowo to na takim routerze nie będzie problemów?

Jak wygląda sprawa z dzieleniem łącza na dwa komputery? Mam Neo 1 mb i ja wykorzystuje przepustowość dużo bardziej niż mój ojciec który tylko stronki przegląda.

Pozdrawiam

Neth

(Anonymous Dreams) #2

Myślę, że to dobry wybór chociaż sam używam linksysa Eternetowego. Natomiast dla ADSL chwalą Linsysa WAG200G.

Mój działa non stop 3. miesiące i jeszce się nie zawiesił.

Z podziałem i podłączeniem nie będziesz miał problemów.

Z prędkością 1MB to minimum na 2. komputery.

(Nethalythic) #3

Co do podłączenia, prędkość pójdzie 50/50? Bo szkoda by było gdyby ojciec łącze marnował :stuck_out_tongue:

Da się podzielić jakoś 1/4 i 3/4 czy nie bardzo?

(Anonymous Dreams) #4

Nie znam tego konkretnego modelu reutera.

Ale zastanów się czy jest sens sztywnego dzielenia, bo czy zawsze będziecie równocześnie krzystać?

A tak zawsze masz 100% łacza. A jak tato będzie newsy czytał to nie jest to duże obciążenie.

(Nethalythic) #5

O i tu wychodzi moja nie wiedza na ten temat. Myślałem że router defaultowo dzieli łącze 50/50 :X Dlatego pytałem. Wole po prostu zainwestowac w router, mój ojciec chciał wziąść Live(shit)boxa , a duuuża część osób mi go odradzała (nawet monter z TP) bo podobno jest strasznie awaryjny. Dzięki za pomoc

(Gekko44) #6

lepiej nic nie konfigurować wtedy łącze jest przydzielane "dynamicznie" .... a jak już baaaardzo chcesz się bawić to poczytaj o QoS :slight_smile: