Nowy samochód do 40 tyś zł

Witam

Jak w tytule. Planuję kupić nowy samochód do 40 tyś zł. Oglądałem już Opla Corsę, Skodę Fabia, Hyundaia Getza i Forda Fiestę. Średnio robię dziennie około 70 km. Silnik raczej wolałbym bezynowy niż diesel. Co polecacie z tych wymienionych i czy jakiś inny jest wart uwagi?

A do czego potrzebny Ci samochód?

Przede wszystkim na dojazdy do pracy.

ja bym wybierał między fabią a oplem ewentualnie za niecałe 45 tys mógłbyś kupić fiata grande punto z przyzwoitym wyposażeniem.

bo w fabii i innych zbyt dobrego wyposażenia nie dostaniesz np. w podstawowej fabii za 36 tys nie ma nawet klimy :frowning:

mógłbyś się również zastanowić nad jakimś 1-2 letnim używanym

EDIT:

Fiat grande punto 3 drzwiowy z silnikiem 1.2 65 koni ( na dojazdy do pracy moim zdaniem lepszego silnika nie potrzeba) z klimatyzacją i radiem , ESP + ASR/MSR + HBA + Hill Holder,ABS + EBS itd. wychodzi 45690 zł

moim zdaniem bardziej się opłaca fiat od skody bo w skodzie wszystko kosztuje, przez co cena przyzwoitej wersji z silnikiem 1.2 70 koni przekracza 46 tys zł

EDIT2:

ewentualnie Nissan Micra :smiley:

http://otomoto.pl/nissan-micra-nowy-salon-C8697021.html

tylko nie wiem czy by ci taki odpowiadał :slight_smile:

Polecam Hyundaia i30 super maszyna tylko z promocji z tamtego roku ale jest nowy zobacz na ich stronie pozdro silnik 1,4l 109KM wystarczająco i mało pali

to może Clio?

za około 40tyś jest aliuze z klimą; do tego teraz weszła wersja po fl- ładniiej wygląda…

Z francuzami jest taki problem że jak się zepsuje, to ciężko o cześci do nich.

nie bój żaby, w ASO zawsze się znajdą :slight_smile: poza tym na nowe auta dają gwarancje to jak się zepsuje to naprawią za free.

pomysl co lepsze klasa c czy klasa b? i30 jest dobrze wyposażony i ma 5 letnią gwarancję zobacz porównaj sam się przekonaj ewentualnie kia cee’d ale na jej temat nie wiem za dużo natomiast i30mam już trochę i wiem co nieco o nim tylko że w 2 litrowym dieslu

na ceed’a nie starczy kasy :slight_smile:

a I30 naprawdę ciekawa propozycja by była wersja Base Plus 1.4 109KM za 46,5 tys w promocji

a tak w ogóle jeszcze nie wiemy czy kolega zainteresowany zakupem samochodu mógłby zgodzić się dorzucić te 5-6 tysięcy jeszcze :smiley:

ale mówię o wersji 2008r tylko że z salonu stoją chyba po 39400zł plus jeszcze chyba nawigacja jest do tego

Jeżeli chodzi o SAME dojazdy do pracy to proponuję… Fiata 600 (Seicento). Jest dużo tańszy i mało pali. Ale on nadaje się jedynie jako drugi samochód w rodzinie.

Seba_K. , a co myślisz o tym? Kliknij

Całkiem sympatyczna ta Kia Picanto. Ale bardziej odpowiada mi Hyundai i30. Z 5,6 tyś zł mogę jeszcze dołożyć do auta, ale ani grosza więcej. Obecnie jeżdżę Hyudaiem Accentem 1.5GLS, ma już 14 lat i sprawia obecnie trochę problemów. Ale do 10 lat byłem zadowolony z tego auta. :slight_smile: A co do Fiata Seicento to żona ma go. :smiley:

Dodane 18.05.2009 (Pn) 19:05

Mało to on nie pali jak na silniczek 900cm. Żonie średnio pali 7L, a jeździ raczej spokojnie.

Dodane 18.05.2009 (Pn) 19:20

Po krótkiej naradzie ustaliliśmy, że Hyundai i30 w wersji podstawowej będzie najlepszym wyborem, choć początkowo nie brałem go zbytnio pod uwagę. Trochę przekroczę założony budżet, ale na forach już kiedyś czytałem, że to porządne auto w swojej klasie. Pozdrawiam wszystkich i dzięki porady.