Nowy seagate 500gb serial ata 2,,problem z instalka wina

(Autograf21 86) #1

...Kupiłem sobie nowy dysk seagate barracuda na serial ata 2 ,,,:PP...I ku zdziwieniu nie moglem zaistalowac na nim żadnego system operacyjnego:PP Po zainstalowaniu nowego dysku do kompa Odpaleniu bota (f8)...Zamiast rozruch płyty pokazał mi się błąd.. Disc Boot Failuret,,Insert System Dysk And Press Enter!!....W biosie mam ustawiony napęd jako pierwszy ,,,Co nie ma znaczenie przy mojej płycie głównej dzięki której bota wł/f8...,,Chcialem jakoś obejśc ten problem wiec instalke wina odpaliłem z podłączonym starym dyskiem ... Zrobiłem partycje na nowym dysku zformatowałem stary c;/ ...i zainstalowałem xp na nowym dysku:PP Win działał ale pojawił sie nowy problem ..Otóż ...windows nie wł się bez podłączonego starego dysku ,,Podobno ten problem miała rozwiązac instalka visty którą tez nie dało się zaistalowac (z biosa) ,,,Wiec zainstalowałem na nowo xp na starym dysku i instalacje visty włączyłem z xp-ka .(viste zainstalowalem na nowym),Teraz mam dwa systemy operacyjne Xp na starym dysku... Viste na nowym :PP nowy dysk jak nie działał bez starego tak nie dziala:D( mimo że jest na nim system ).....

.....lol..kto wie o co chodzi niech pisze ,,kto nie wie niech lepiej nic nie pisze !!

(Extremeze) #2

Zworki ustawiałeś?

(Autograf21 86) #3

lol.....myślisz ze chodzi o zworki,,,,nic nie znalazłem w instrukcji od płyty(asus p5n-e sli) ....lukne jeszcze raz:PP ale kolo ma taka sama płyte jak ja dysk tez na ata pytalem go ...nie miał takiego problemu jak ja:PP.....to jak cos to napisz jeszcze jak te zworki maja byc:PP i czy stary bedzię jeszcze dzialał jak przestawie te zworki :D???....pzd

(Extremeze) #4

Chodzi mi o zworki od dysku. Podaj dokładny model tego nowego i starego dysku... A stary będzie działał w zależności jak te zworki się w obu dyskach poustawia.

(Autograf21 86) #5

.....zworki na dyskach już ustawiałem .....po za tym,,,wł kompa z jednym dyskiem ,,,,:smiley: stary dysk to WD 120gb:PP ,,,na nowym mam już wina ale nie odpala się komp z niego od razu wyskakuje Disc Boot Failuret....

(Extremeze) #6

Ale one oba są na ATA czy SATA czy każdy ma inną magistralę? Dysk z SATA jest łączony przeważnie czerwonym "cienkim" kablem, a ATA "grubą" taśmą. Napisz jakie te dyski mają.

(Autograf21 86) #7

jeden mam na sata jest to seagate barracuda:PP drugi to WD 120gbATA:PP

(Extremeze) #8

To prawa jest prosta - trzeba ściagnąć sterowniki SATA do dysku ze strony producenta płyty głównej.

(Autograf21 86) #9

...lol.i co mam z tym zrobic ??? instakowac to na nowym dysku jak juz bede mial ten sterownik:PP.....mysle ze to nie o to chodzi ale spróbowac mozna:D

(Extremeze) #10

Musisz miec przynajmniej Windowsa XP z SP2 aby nie miec problemow z instalacją tego dysku albo podczas instalacji wgywa się je wciskając klawisz F6 podczas botu, gdy na dole ekranu bedzie ten moment.

(Autograf21 86) #11

wiem o co kaman :D:D jak widac w pierwszym poście który napisałem nic z tych rzeczy nie pomaga:D:D,,,,,i z tego co wiem vista instaluje jakieś sterowniki do serial ata2:D ale to nic nie zmienia :PP bota wl f8 ale i to nic nie pomaga:PP dysk też już sprawdziłem :PP