Nowy sprzęt siadł

Witam otuż mam taki problem sprzęt jest poniżej wypisany tylko że niemam 1gb ramu pownieważ kumpel pożyczył i mi zostało 512 ram no więc problem jest taki że jak włożę pamięć 512 w pierwszym slocie to pika ciągle równomiernie co 4 sek. a jeśli w inne włoże sloty to jeden raz pika i to wszysko tylko w 3 slocie uda się nieraz tak uruchomić że jest widać bios ale jeśli podłącze dysk to wo góle nic nie działa Co to może być???

a kiedy wyciagałeś RAM ze slotu wtyczka zasilania była odłączona od komputera ?

Uaktulanij BIOS. Sprawdź czy z tą drugą pamięcią się dzieje tak samo.

ram wyciągałem jak był wyłonczony a z drugą pamięcią to też to samo no i nie bardzo znam się na aktualizacjach biosu ale ja niebardzo moge takie coś zrobić ponieważ on żadko kiedy pokaże wogule bios

ale czy zasilacz był odłączony od napięcia wogóle - bo to nie to samo co wyłączony komputer.

zasilacz wyłanczany był tym pstryczkiem

Zresetuj bios.

Na pewno ram? Płyta obok kontrolek ma tabele z opisem błędów np błąd ramu, błąd grafiki.

o co chodzi tobie gdzie te tabelki są??

resetowałem bios nie pomogło

ja myśle że to płyta ale pytam się was co to może być bo ja nie wiem

Pod slotem pci-e 16x na samym końcu.

to było tak że mam czerwone światełko i one świecie na chwile przygasa ale lekko tak że świeci ale słabiej a potem znów świeci na maxa

Złączono Posta : 15.02.2007 (Czw) 20:32

co tu może być przyczyną pomóżcie!!

Masz tabelkę z opisem to odczytaj co powoduje błąd.

Według mnie na pewno siadły sloty pamięci! !!

ja myśle że siadła VGA ponieważ według tej tabeli to najpierw świeci świtało potem przygasa i następnie dalej świeci co myślisz o tym Tobi

Zobacz dokładnie która kontrolka zapala się pierwsza.

Przy błędzie VGA Led 1 On, Led 2 Off, przy ramach odwrotnie.

Więc sprawdzałem i to wygląda tak że lompka gaśnie od strony biosu czyli wychodzi na to że błąd ramu. Co myślicie o tym??

Sprzęt kupowałem w znak

a i jeszcze jedno jeśli włoże np. 1 slot pamięć lub np. 2 slot to równomiernie pika a jeśli w ostatni slot włoże to piknie raz i obydwie lampki się świecą ale obrazu nie ma na monitorze

CO TO MOŻE BYĆ?? :frowning:

niech tu przyjdzie tylko moderator :stuck_out_tongue:

Jesli nowy sprzęt, to masz gwarancje i bierzesz kompa do serwisu, chyba ze zlamales jakiś warunek gwarancji(ale wyjmowanie kosci RAM-u chyba nie zrywa umowy)

tylko co jest winne ram czy sloty od pamięci??

delikatnie to wyjmowales nie szarpales za mocno ?? moze jak dotykales kompa miales rękę mocno naelektryzowaną…

jak masz gwarancje to ci mówię pójdź z kompem do serwisu, tam ci tez powiedzą co sie stalo

Led1 led2

[**] [–] - VGA

jak by ramy były uszkodzone

[–] [**]

[**] lampka która się pali

Do serwisu.

Płyta pewnie została uszkodzona podczas wyjmowania/ wkładania ramu. Ładunki elektrostatyczne (przed dotknięciem czego kolwiek w kompie trzeba się uziemić, dotknąć kaloryfera, lub użyć opasek ściągających ładunki, ubrać się w ubranie które nie robi z człowieka elektrowni).

czyli został mi telefon do znak i serwis tak czy inaczej ale może to jakiś zimny lut ponieważ 1/50 uruchomi się i widać bios

Złączono Posta : 16.02.2007 (Pią) 21:13

na to wychodzi że płyta poszła ponieważ u kumpla sprawdzałem tą pamięć i komp chodzi czyli poszły sloty??