Nowy sprzęt siadł

(Rastko1) #1

Witam otuż mam taki problem sprzęt jest poniżej wypisany tylko że niemam 1gb ramu pownieważ kumpel pożyczył i mi zostało 512 ram no więc problem jest taki że jak włożę pamięć 512 w pierwszym slocie to pika ciągle równomiernie co 4 sek. a jeśli w inne włoże sloty to jeden raz pika i to wszysko tylko w 3 slocie uda się nieraz tak uruchomić że jest widać bios ale jeśli podłącze dysk to wo góle nic nie działa Co to może być???????????

(system) #2

a kiedy wyciagałeś RAM ze slotu wtyczka zasilania była odłączona od komputera ?

(McDracullo) #3

Uaktulanij BIOS. Sprawdź czy z tą drugą pamięcią się dzieje tak samo.

(Rastko1) #4

ram wyciągałem jak był wyłonczony a z drugą pamięcią to też to samo no i nie bardzo znam się na aktualizacjach biosu ale ja niebardzo moge takie coś zrobić ponieważ on żadko kiedy pokaże wogule bios

(system) #5

ale czy zasilacz był odłączony od napięcia wogóle - bo to nie to samo co wyłączony komputer.

(Rastko1) #6

zasilacz wyłanczany był tym pstryczkiem

(Michal Kolatek) #7

Zresetuj bios.

Na pewno ram? Płyta obok kontrolek ma tabele z opisem błędów np błąd ramu, błąd grafiki.

(Rastko1) #8

o co chodzi tobie gdzie te tabelki są??

resetowałem bios nie pomogło

ja myśle że to płyta ale pytam się was co to może być bo ja nie wiem

(Michal Kolatek) #9

Pod slotem pci-e 16x na samym końcu.

(Rastko1) #10

to było tak że mam czerwone światełko i one świecie na chwile przygasa ale lekko tak że świeci ale słabiej a potem znów świeci na maxa

Złączono Posta : 15.02.2007 (Czw) 20:32

co tu może być przyczyną pomóżcie!!

(Michal Kolatek) #11

Masz tabelkę z opisem to odczytaj co powoduje błąd.

(system) #12

Według mnie na pewno siadły sloty pamięci! !!

(Rastko1) #13

ja myśle że siadła VGA ponieważ według tej tabeli to najpierw świeci świtało potem przygasa i następnie dalej świeci co myślisz o tym Tobi

(Michal Kolatek) #14

Zobacz dokładnie która kontrolka zapala się pierwsza.

Przy błędzie VGA Led 1 On, Led 2 Off, przy ramach odwrotnie.

(Rastko1) #15

Więc sprawdzałem i to wygląda tak że lompka gaśnie od strony biosu czyli wychodzi na to że błąd ramu. Co myślicie o tym??

Sprzęt kupowałem w znak

a i jeszcze jedno jeśli włoże np. 1 slot pamięć lub np. 2 slot to równomiernie pika a jeśli w ostatni slot włoże to piknie raz i obydwie lampki się świecą ale obrazu nie ma na monitorze

CO TO MOŻE BYĆ?? :frowning:

(rolkass) #16

niech tu przyjdzie tylko moderator :stuck_out_tongue:

Jesli nowy sprzęt, to masz gwarancje i bierzesz kompa do serwisu, chyba ze zlamales jakiś warunek gwarancji(ale wyjmowanie kosci RAM-u chyba nie zrywa umowy)

(Rastko1) #17

tylko co jest winne ram czy sloty od pamięci??

(rolkass) #18

delikatnie to wyjmowales nie szarpales za mocno ?? moze jak dotykales kompa miales rękę mocno naelektryzowaną...

jak masz gwarancje to ci mówię pójdź z kompem do serwisu, tam ci tez powiedzą co sie stalo

(Michal Kolatek) #19

Led1 led2

[\*\*] [--] - VGA

jak by ramy były uszkodzone

[--] [\*\*]

[**] lampka która się pali

Do serwisu.

Płyta pewnie została uszkodzona podczas wyjmowania/ wkładania ramu. Ładunki elektrostatyczne (przed dotknięciem czego kolwiek w kompie trzeba się uziemić, dotknąć kaloryfera, lub użyć opasek ściągających ładunki, ubrać się w ubranie które nie robi z człowieka elektrowni).

(Rastko1) #20

czyli został mi telefon do znak i serwis tak czy inaczej ale może to jakiś zimny lut ponieważ 1/50 uruchomi się i widać bios

Złączono Posta : 16.02.2007 (Pią) 21:13

na to wychodzi że płyta poszła ponieważ u kumpla sprawdzałem tą pamięć i komp chodzi czyli poszły sloty??