Nowy sprzęt. stary dysk

dziś zanabyłem nowy sprzęt (plyte glowną grafike, ram procesor zasilacz) iii wrzuciłem wszystko do komputera popodłączałem (mam nadzieje ze dobrze) no i dupa. windowsy ktore juz wcześniej były zainstalowane na dysku nie chcą sie odpalić… dam sobie głowe uciąć ze trzeba coś w tym piekielnym biosie skonfigurować albo jakies dlupie zworki poprzestawiac ale ja calkiem glupi jestem w tym temacie i nie mam pojęcia co i gdzie.

nie odpalanie sie windowsow wygląda tak:

  1. ekran powitalny gigabyte

2.tabelki itd itd i tu ze 3 sekundy stoi (co chyba jest calkiem normalne)

  1. czarny monitor 4 sec stoi i wracamy do pkt 1

chyba powinienem sie pochwalić co kupiłem

gygabyte ga-p31-ds3l/s3l

e2160

2x1gb/800 patriot

asus en9600gt

modecom 400

2 problem too te kabelki od światełek resetu itd… chyba coś źle powkładałem ma ktoś pomysł jak mi wytłumaczyc co gdzie wsadzić ?

z gory dzieki za pomoc :slight_smile:

Jak kupiłeś nową pł. gł. to musisz zrobić “nakładke” systemu, a najlepiej format. Inaczej nie pójdzie.

a czy wykrywa Ci dysk w biose?

wykrywa wykrywa

No to musisz zrobić tak jak napisałem. Inaczej nie ruszy. w Biosie też nic nie zdziałasz.

adam749 , ma rację, jeśli nie poszło, to trzeba instalować na nowo. Czasami udaje się uruchomić stary system na nowym sprzęcie, ale dzieję się to dość rzadko. Trzeba pamiętać, że tam jest zainstalowany stary sprzęt. Przez drivery chipsetu, jeśli zastąpią standardowe Windows, marne są szanse na uruchomienie windy na nowym sprzęcie. Myślę, że też dużo zależy od samego Windowsa. Wersje rozpowszechniane na zasadzie licencji MSDN AA znacznie lepiej znoszą przesiadkę, te z wersji OEM, padają. Spróbuj zainstalować windę na starej wersji, wtedy nie stracisz danych, a i może pulpit będzie wyglądał tak samo.

Po co na starej wersji jak może “naprawić” system i nie straci nic.

Trochę źle się wyraziłem, można powiedzieć nieformalnie. Chodzi mi o to samo, co Tobie adamie749.

a podpowiecie odrobine jak to zrobic ?

wkładasz płyte z Windowsem, potem wciskasz klawisz żeby uruchomił z płyty > wczytuje > o ile pamiętam tera jest licencja naciskasz f8 > i wyszukuje tera systemy zainstalowane, jak pokaże sie twój to naciskasz R i to cała filozofia.

■■■■. pojawia sie instalator windows potem jest opcja f6instalacja sterownikow pierdu pierdu f2- automatyczne odzyskiwanie systemu a jak nic nie wybiore to instalator ładuje pliki bardzo różne po czym ekran robi sie czarny i mruga poziomy kursor pisania tylko ze nic napisac sie nie da…

To chyba każdy tak ma… po paru sekundach sie wczyta.

czekałem dosc dlugo i nic… sprobuje jeszcze raz

czekałem około 20 min i nic sie nie działo…