Nowy sprzęt

Nie jestem uprzedzony do tej firmy, bo sam kiedyś miałem dysk z Seageta. I sprawował się świetnie jak na tamte czasy.

A czy wszystko trzeba udowodniać? Na piśmie? Słowo informatyka się nie liczy? Bzdury, bzdury i bzdury.

Tak się składa, że wypadałoby udowodnić na piśmie, skoro twierdzisz, że cały zestaw złożony przez kolegę to pieniądze wyrzucone w błoto. Moje słowa poparte są dowodami, Ty nie masz żadnych, więc musisz podpierać się frazesami.

Cyt.:

"Dość kiepski.

Dysk do wywalenia, i grafa - pożal się pan Boże.

Nie mówię już o napędzie DVD, zasilaczu i obudowy.

jednym słowem - wyrzuciłeś kasę w błoto.

Jednym słowem, wypowiedź amatora, wynikająca z niewiedzy i uprzedzeń.

Ja uważam temat za zamknięty. Komputer jest dobry, życzę satysfakcji z jego użytkowania.

Tylko “prawdziwy informatyk” uważa - że na razie można jechać na tym zasilaczu =D> ![-o<

Wolę być “amatorem” z wiedzą, niż udawać “prawdziwego informatyka” który podał testy potwierdzającą moje zdanie - 9800 to przeżytek i upadek.

http://img.gram.pl/upl/news/20080927172026.jpg

A z tego testu:

http://pcarena.pl/page/87083/4/Radeon-4 … za-450-zl/

Widać, że GF jest w 90% na samym końcu - więc rzeczywiście świetna karta.

Takie bajki to włóż na półkę. Bo przez takich “profesjonalistów” jak Ty, później użytkownicy płaczą.

I co jeszcze? Widać, że masz lekkie ubytki wiedzy - nawet podałeś test i co? 4830 z palcem w tyłeeczku wyprzedza 9800. Który jest droższy. Rzeczywiście jestem amatorem, ale porównać Ciebie do mnie. To nie ma takiej rangi dla pseudo profesjonalistów. Po drugie, skoro piszesz, że moje rady są zazwyczaj dobre - to nie mogę być amatorem. Zaprzeczasz jednym i drugim. Myśl co piszesz.

Cyt. 1

Wolę być “amatorem” z wiedzą, niż udawać “prawdziwego informatyka” który podał testy potwierdzającą moje zdanie - 9800 to przeżytek i upadek.

http://img.gram.pl/upl/news/20080927172026.jpg

:slight_smile: nie zauważyłeś mądralo loga AMD? Chyba Ci już pisałam, że to niewiarygodny test dotyczący kart GeForce skonstruowany na takich jednostkach, które powodują wrażenie, iż karta ATI zdecydowanie wyprzedza GeForce, ponieważ został sporządzony przez konkurencję. Te same chwyty stosuje oczywiście Nvidia i o tym Ci właśnie pisałam, że należy podpierać się wiarygodnymi testami, a nie tworzonymi przez producentów chipsetów.

Nie czytasz ze zrozumieniem, a obarczasz tą przypadłością innych.

Cyt. 2

"A z tego testu:

http://pcarena.pl/page/87083/4/Radeon-4 … za-450-zl/

Widać, że GF jest w 90% na samym końcu - więc rzeczywiście świetna karta."

Nie czytałeś tego testu w ogóle. Porównanie dotyczyło:

“Radeon 4770 vs GForce 9800GT - pojedynek za 450 zł”, a nie mocniejszych od nich układów. W podsumowaniu podano wyraźnie, iż “Sumując ilość wygranych, zwycięzcą jest Radeon w stosunku 7:5”. To nie jest 90% - z matematyką również jesteś na bakier. Moglibyśmy w tym teście dodać z przodu kilkanaście mocniejszych kart, a pod spodem zjechać aż do najsłabszych układów. I co? nadal GeForce będzie wtedy na samym końcu? W teście jasno napisano jakich kart dotyczy test.

Poza tym ja nie uważam się za żadnego informatyka, lecz zwykłego użytkownika komputera, który przynajmniej daje rady, które można potwierdzić, zarówno za pomocą testów, jak również własnego doświadczenia. Posiadam GF 9800GT, więc mogę się na jego temat wypowiadać, Ty natomiast pewnie nigdy się z tą kartą na żywo nie zetknąłeś. Jesteś jeszcze dzieciakiem paracik i tak właśnie się zachowujesz. Pogrążasz się z każdą wypowiedzią.

Niestety, nie ma żadnych chwytów w testach.

No tak - dziecko nVidia, najlepiej tylko te produkty brać bo AMD to ble ble.

Po drugie, dziecko nie mogłoby być redaktorem w dwóch poważnych serwisach WWW - w opisie linki :slight_smile:

Po trzecie, w teście jest wzmianka tylko o tym, że istnieje 9800, ale jak napisano, jest konkurencja i to lepsza. I tańsza.

Nigdy w życiu nie da się zetknąć ze wszystkimi produktami komputerowymi.

Działam na zasadzie opinii innych, śledzę każde tematy i testy - ewentualnie recenzje.

Nie zawsze testy dają całkowitą dobrą odpowiedź czy też pomagają.

Także kolego przystępuj trochę, bo jak widać, jestem trochę tutaj dłużej od Ciebie, i więcej działam.

A ostatnio na 6 lat forum dobrychprogramów dostałem nagrodę - za dobre udzielenia się w postach - jaki wniosek?

Więc te swoje słowa typu “amator”, “dziecko” - zostaw dla siebie. Bo one to chyba do Ciebie pasują.

Zresztą kolega wyżej ma takie samo zdanie jak ja.

W dodatku o zasilaczu zapomniałeś - panie informatyku od siedmiu boleści? Bo przez takich jak Ty później komputer jest spalony.

Bardzo proszę o pohamowanie emocji

Witajcie, widzę że się porobiły spory na temat mojego zestawu a więc tak : co do obudowy to nie zależało mi na jakiejś wybajerzonej więc wziąłem taką , co do karty graficznej kupiłem taką ponieważ wielu ludzi jak też moich znajomych ma taką kartę i nie narzeka a wręcz przeciwnie są zadowoleni , tylko nie rozumiem co się kolega " paracik " i zresztą wiele innych osób przyczepiło do tego zasilacza :?: bo zasilacz chodzi dobrze , nie spalił mi kompa :stuck_out_tongue: i go wogóle nie słychać zresztą cały zestaw chodzi cichutko - nie słychać :slight_smile: i wydaje mi się że te osoby które się wypowiadają negatywnie o nie których podzespołach - po prostu nie miały z nimi do czynienia .

Jak narazie komp chodzi Ci cichutko ale to jak każdemu chyba. Mi napoczątku też chodził cicho a teraz strasznie hałasuje.

zasilacz troszkę słaby, ale nic się nie powinno stać

ogólnie spoko komp :slight_smile:

Nie napisałem, że zasilacz zaraz padnia, Może to być jutro, za miesiąc, za rok.

A wiele ludzi jak również moi znajomi są zadowoleni ze słuchawek Creative Fatal1ty i nie narzekają, co nie znaczy, że nie można mieć w tej kwocie lepszych słuchawek.

Tak samo: mam poloneza, dam radę jeździć więc jest super, a silnik się jeszcze nie zatarł. “Mam i działa” to nie jest argument za tym, że coś jest dobre…

Żeby stwierdzić, czy jakiś zasilacz jest dobry czy zły, nawet lepiej jak nie opieramy się na swoim doświadczeniu. Możemy mieć super zasilacz i trafić na jeden jedyny model który padł, co poskutkuje złą opinią o produkcie mimo że reszta produktów jest super. Możemy mieć beznadziejny zasilacz, ale akurat szczęśliwym trafem działa, co poskutkuje dobrą opinią o tych zasilaczach, a będzie się polecało ■■■■.

Ciekawe kto w takim razie napisał:

W necie można znaleźć wiele sprzecznych opinii na temat tych zasilaczy. Nie natknęłam się jednak na żaden rzetelny test tego zasilacza. Część osób twierdzi, że jest ok i działa stabilnie, druga natomiast, że to nic innego jak Feel z inną naklejką i tak samo słabą sekcją zasilania. Najlepiej byłoby zatem sprawdzić samemu napięcia miernikiem i przekonać się, czy jest stabilny. Nie powinien spalić komputera, bo to nie zasilacz z czarnej listy. Nie jest to jednak wysoka półka zasilaczy.

Zgadzam się ze stwierdzeniem Adalberta, że “mam i działa” nie znaczy, że coś jest dobre. W przypadku zasilaczy to się nie sprawdza. W przypadku karty graficznej widzimy na ekranie, czy obraz jest płynny, czy nie ma artefaktów. W przypadku zasilacza możemy przekonać się, że nie był tak dobry jak nam się wydawało, dopiero kiedy się spali, lub kiedy samodzielnie zmierzymy napięcia miernikiem i okaże się, że nie trzymają się w normach.

czarna1412 ale bzdury piszesz to już szoook.

Jak się spali to cały sprzęt może pociągnąć! A My mamy robić tak, żeby do tego nie doszło - do spalenia całego komputera. Znawczyni od siedmiu boleści.

No ja bym nie wł. Nie mój komputer - zapewne kolega posłuchał tak wspaniałego znającego się kolegi czy koleżanki i na tym źle wyszedł.

Jakie pierdoły gadasz! !!

Proszę nie pisz już nic, bo czym więcej laików czyta tym bardziej się boję, że pójdą za twoimi śladami :confused: A dobrze to nikomu nie wyjdzie.

Obciążając zestaw za mocno na słabym zasilaczu, możesz go spalić, a wraz z nim resztę podzespołów. Tak możesz sprawdzać swój komputer. Słabsze zasilacze zazwyczaj mają moc maksymalną niższą od podanej na tabliczce znamionowej. Napięcia sprawdza się miernikiem, tylko i wyłącznie. Natomiast resety i niestabilna praca komputera nie są wyłączną przyczyną słabego zasilacza, ale mogą wskazywać, że nie daje on sobie rady. Tego jednak możemy być pewni po wyeliminowaniu innych przyczyn takiego stanu rzeczy.

Stwierdzenie “że nie był tak dobry jak nam się wydawało, dopiero kiedy się spali” odnosi się do przeważającej części domowych użytkowników komputerów, którzy korzystają np. z zasilaczy Mustanga, Codegena, czy innych z czarnej listy i nie zdają sobie sprawy z tego, jak wielkim zagrożeniem jest taki zasilacz. Ci właśnie przekonają się, że nie był tak dobry jak sądzili dopiero kiedy się spali wraz z całą resztą podzespołów. Oj, czytanie ze zrozumieniem znowu się kłania. “Mam i działa” oraz “nie da się sprawdzić” to dwa różne zdania. Nigdzie nie stwierdziłam, że nie da się sprawdzić. Stwierdzam, że ludzie tego nie robią, myśląc, że skoro właśnie “mam i działa” to wszystko jest w porządku. Czasami zasilacz działa wydawałoby się dobrze, aż któregoś dnia spali się, zabierające ze sobą inne części. “Mam i działa” jak napisał Adalbert to nie argument za tym, że coś jest dobre. Podejście ludzi “mam i to działa, to znaczy, że jest dobre” nie sprawdza się w przypadku zasilaczy i o to tylko mi chodziło.

OT wylatują, trochę spokojniej radzę.

Intel Core 2 Duo E7400 - Bardziej opłacalny jest Intel Dual Core E5200, sporo tańszy, a różnica w wydajności jest mała.

Kingston 2048MB 800MHz CL5 [KVR800D2N5/2G] - Tu nie ma się do czego przyczepić, bo to raczej komputer nie do o/c, ale nawet do o/c by wystarczały przy odpowiednim dzielniku.

Radeon HD4770 - W podobnej cenie co GF 9800GT, a pobiera mniej prądu, jest chłodniejszy i często wydajnościowo zbliża się do HD4850/9800GTX+/GTS250, dla dziecka 9 letniego które lubi grać chyba lepiej aby karta graficzna była lepsza.

ModeCom 500W Premium - To samo co Feel III jakaś tam poprawa w stosunku do Feela I i II jest, ale to nadal nie wart uwagi zasilacz, bo są od niego dużo lepsze w podobnej cenie, mocniejsze, o wyższej sprawności np. Seasonic SS-400ET lub Pentagram Silent Force 450 Value.

Jak widać komputer nie bardzo opłacalny, po za tym w innym temacie pytałeś jaki komputer kupić, dostałeś odpowiedzi, ale i tak zrobiłeś po swojemu :?

viewtopic.php?f=19&t=327842&p=2151079#p2151079