Nowy sprzęt

(Lukax6) #1

Witam wszystkich.

Otóż przmierzam się do kupna nowego sprzętu, właśnie tutaj pojawia się moje pytanie:

Jaki sprzęt wybrać ? Jest jednak pewna granica, chcę na to przeznaczyć 1500zł

Na allegro.pl upatrzyłem coś takiego:

http://allegro.pl/item679113078_vist_qu ... b_drw.html

---> Czy warto wybrać taki zestaw ?

---> Co mogę dostać w miarę dobrego za 1500zł ?

(Robert Zgrzebnicki) #2

W zestawie, który podałeś masz: wolnego quada, słabą grafikę (z 1024MB pamięci, która i tak nie zostanie wykorzystana, DDR2), HDD & nagrywarkę No-Name i zasilacz take me, dzięki któremu błyskawicznie możesz się pozbyć nowego komputera (jest on [zasilacz] na czarnej liście). Za 1.5k możesz dostać dobrego pc, ale nie na allegro.

No dobra, dosłownie jeden zestaw z markowymi podzespołami i zasilaczem OCZ widziałem na allegro.pl, ale to naprawdę wyjątek jakich mało.

(Mskitek) #3

Nie kupuj gotowców!! Zaraz Tobie coś złożymy.

(Piotr Kluzowicz) #4

Nie kupuj gotowców z allegro. Sam złóż kompa. Zaraz pojawią się tu konkretne propozycje :wink:

(Mskitek) #5
Wentylator:

AMD Phenom II X2 550 /3.1GHz, L3 6MB, 80W, BOX, AM3/

385 zł

Procesor:

-

-

Płyta główna:

AsRock A780GXH/128M /AMD 780G/

265 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 2GB 1100MHz CL6 PRO

115 zł

Druga pamięć RAM:

-

-

Dysk twardy:

Samsung 500GB 5400rpm 16MB cache SATA-II F2EG

195 zł

Drugi dysk twardy:

-

-

Kieszeń HDD:

-

-

Karta graficzna:

Sapphire Radeon HD4830 512MB DDR3 /256bit/ HDMI DVI

359 zł

Karta dźwiekowa:

-

-

Głośniki:

-

-

Napęd FDD:

-

-

Napęd CD/DVD:

-

-

Nagrywarka CD-RW:

-

-

Nagrywarka DVD:

Samsung SH-S223B SATA (black)

90 zł

Karta sieciowa:

-

-

Tuner TV:

-

-

Klawiatura:

-

-

Mysz:

-

-

Obudowa:

Logic Concept B22 Black (bez zasilacza)

99 zł

Zasilacz:

Pentagram 430W Silent Force PSF-430-P12S

185 zł

Listwa zasilajaca:

-

-

Monitor:

-

-

Drukarka:

-

-

Kabel do drukarki:

-

-

Skaner:

-

-

System Operacyjny:

-

-

Oprogramowanie:

-

-

Oprogramowanie:

-

-

Suma: 	  	

1693

zł brutto

1387.70

zł netto

(Lukax6) #6

Oo... No to teraz jestem w kropce, nie wiem co zrobic... Byłem zdecydowany na ten zestaw... ;/

(Robert Zgrzebnicki) #7

Na Allegro.pl zazwyczaj wciską klientom kit. Połowa podzespołów jest bezimienna, reszta zwyczajnie słaba (a sprzedawca gloryfikuje wychwalając pod niebiosa jakie to jest super), a zasilacz to bomba z opóźnionym zapłonem.

(Lukax6) #8

Zestaw który został mi zaproponowany przez skitles01 jest zwyczajnie za słaby ;/

Przez 4 lata miałem komputer z zasilaczem Codegena, gdybym nie zaczął bawic się w "podkręcanie" - karta graficzna nie została by spalona a komputer chodziłby dalej...

Byłem zdecydowany na ten zestaw z allegro.pl ze względu na dobre paramatry i stosunkowo niską cenę...

Teraz nie wiem co zrobic, PC'et jest mi potrzebny już a składanie trochę potrwa ;/

Bardzo bym prosił, (jeżeli to możliwe) o znalezienie zestwu na allegro.pl do ok. 1500zł ... Takiego zestawu który nie będzie tykającą bombą... ;/

(Robert Zgrzebnicki) #9

Codegen również jest na czarnej liście. Zdarzają się wyjątki, że chodzi 8 lat i więcej, a żadnych komplikacji. Jednak w przypadku wydawania 1.5k nie ma sensu ryzykować. Jeżeli już upierasz się na Allegro.pl to można spróbować coś znaleźć, ale prawdopodobnie trzeba będzie się skontaktować ze sprzedawcą w celu omówienia zmian w zestawie (zasilacza na jakiś OCZ albo Pentagram). Zdarza się czasami, że jakaś firma nie jest Złodziej S.A. i zmieni.

(Mskitek) #10

Za słaby? Ten procek dorównuje Q8200 spokojnie. Zestaw jest dobry.

(Lukax6) #11

Ok... zwracam honor... Nie jest słaby... Ale chciałbym coś przynajmniej X4 i 4GB RAM'u

Upieram się z allegro.pl ze względu na to że u mnie w okolicy nie znajdę niczego co będzie proporcjonalne parametrami do ceny...

(Robert Zgrzebnicki) #12

Potwierdzam. Zestaw od skitles01 jest w porządku. W przedziale 1.5k nie można oczekiwać cudów, ale kilka uwag:

1. Lepiej brać wydajnego dwurdzeniowca niż połakomić się na quada (niskobudżetowego).

2. GeForce 9500GT to wyjątkowo słaba karta, w dodatku ma pamięć DDR2. Obecnie standard to DDR3 (a nowe Radki mają DDR5).

3. W zestawach lubią wkładać HDD, nagrywarkę i pamięć No-name (tutaj na aukcji jest akurat wzmianka, że pamięć GoodRam, ale kwestia dysku twardego i napędu przemilczana).

4. Zasilacz, jak już wspominałem - bomba.

Zaraz poszukam czegoś na Allegro.pl.

(Lukax6) #13

Byłbym bardzo wdzięczny... :smiley:

(Mskitek) #14

Ale nie rozumiem czemu tak chcesz na allegro?

Nie lepiej kupić w sklepie internetowym? Wyjdzie ci podobna cena i złożą ci za darmo zestaw. (np. esc.pl)

(Lukax6) #15

Jestem otwarty na propozycje, może być sklep internetowy ... :]]

(Mskitek) #16

No to moja propozycja, którą podałem jest jak najbardziej najlepsza. I tak jak mówię w sklepie internetowym esc.pl - tam też to składałem. :slight_smile:

(Lukax6) #17

Ok... Dzięki :]]

Jeszcze poczekamy co znajdzie Ekshibicjencja na allegro.pl

:]]

(Robert Zgrzebnicki) #18

Naprawdę koszmarnie się przebija przez te aukcje na Allegro.pl, wszędzie części no-name i "czarna" zasiłka. Obecnie mimo wysiłków nie ma nic wartego uwagi, ani ze stajni AMD, ani od Intela. Sklep internet. i oferta skitles01.

(Lukax6) #19

Ok... Dzięki .

Coś mi mówi że wezmę tego "grata" z allegro.pl ;/

(Mskitek) #20

Ale wytłumacz nam tylko dlaczego?

Albo z resztą... rób co chcesz.

Tylko potem nie przychodź z "płaczem" na forum.