Nowy stacja dyskietek nie dziła?

Witam

Jak wspomniałem w temacie mam problem ze stacja dyskietem. Po podłączeniu jej do kompu, ten jej nie widzi. Co może być tego przyczyną??Proszę o pomoc :slight_smile:

weź j jeszcze raz podepnij. może jakiś styk na złączu się wygiął i przez to (jak miałem takie coś. wystarczyło wyprostować i działało)?

Trochę mniej błędów.A poprawnie ją podłączyłeś i zasilanie też?

Najpierw hardware: sprawdź podłączenie zasilania i taśmy.

  1. Kabel zasilający stację dyskietek- Uwaga! Jeśli gniazdo do podłączenia zasilania na stacji nie jest tak wyprofilowane, żeby uniemozliwić odwrotne podłączenie wtyczki kabla zasilania, to NAJPIERW sprawdź w instrukcji jak powinno być podłączone zasilanie do stacji - czasem można źle podłączyć zasilanie do stacji dyskietek i zrobić zwarcie.

  2. Taśma łącząca stację z płytą główną - sprawdź czy dobrze podączyłeś (tu tylko zwróć uwagę, żeby nie powyginał pinów w gniazdku na stacji - jak podłączysz taśmę odwrotnie, to nic się nie stanie - po prostu stacja nie będzie działać).

  3. Podłączenie taśmy do płyty głównej - czasem to gniazdo też jest odpowiednio wyprofilowane ale nie zawsze i w takim przypadku sprawdz z instrukcją.

Teraz software:

  1. Jesli powyższe czynności nie pomogą - wejdź do BIOSu i ustaw kontroler stacji dyskietek (powinno być nazwane FDC , FLOPPY lub podobnie) na ENABLED.

  2. Dodatkowo w BIOSie sprawdź, czy masz stację ustawioną na 1.44 MB (zakładam, że masz normalną stację dystkietek, taką jakie się stosuje na dzień dzisiejszy) - powinno być tam gdzie się ustawia wykrywanie dysków

Na dzisiejsze czasy to raczej stacji dysków się już nie używa. A co do problemu, to podstawowa sprawa… kiedy ją podłaczas i wkładsz jakis dysk to słyszysz czy stacja działa (powinna sie też dioda świecić). Z doświadczenia wiem, że stacje dysków to jedna z najczęściej padajacych rzeczy w kompach… a troche się w życiu widziało:)

to z czego wgrywasz system :x

Boot CD,

Boot DVD

aktualizacje biosu tak samo :lol:

Stacja zbedna :mrgreen:

ChrisG a CD i DVD to nie w stacji dysków?Stacja “dyskietek”-to się raczej nie używa.