Nowy (stary) komputer - zakup

(romic) #1

Witam,

w domu posiadam komputer, który służy mi już kilka lat i gdyby nie to, że posiada kartę zintegrowaną służyłby nadal. Więc postanowiłem zainwestować niedużą sumkę w nowy komputer, który będzie w stanie bez problemu pociągnąć gry takie jak cs 1.6, nfs world, combat arms i może trochę lepsze. Mój budżet wynosi około 300 zł, ponieważ nie będę grał w nowsze tytuły i tylko czasami odpalę te gierki nie potrzebuję jakiegoś kolosa. Możecie mi polecić jakiegoś używanego albo składaka, który załapie się w ten przedział cenowy? Warunkiem jest karta dedykowana lub dobra zintegrowana.

(igrek) #2

Może powiedz jaką masz resztę sprzętu, podaj też jaki jest zasilacz. Budżet trochę skromny.

(romic) #3

Stary komputer to:

Procesor: amd semptron 3000+

Karta graficzna: ASRock k8nf6g-vsta

Ram 1,5 gb

Zasilacz: colorsit en60950 (czarna lista)

Dysk 120 gb

Nie gram wiele dlatego nie jestem wymagający ale jednak chciałbym aby te tytuły, które wymieniłem poszły bez problemu.

(igrek) #4

Bez wymiany platformy się raczej nie obejdzie. Ten procesor jest słabiutki.

(romic) #5

I dlatego chcę kupić coś innego. Ten komputer chodzi już długo i w końcu trzeba go zaciągnąć na emeryturę. Proszę raczej o inny zestaw używany albo coś. Na allegro jest dużo ale nie wiem, który będzie odpowiedni i chciałbym się doradzić specjalistów.

(rgabrysiak) #6

W sprawie nowego komputera pisz w tym temacie: wybor-komputera-zestawy-komputerowe-t267420-8445.html

(Longhorn2009) #7

Szukaj coś na dwóch rdzeniach i na grafice minimum 8600GT.

(romic) #8

http://allegro.pl/komputer-stacjonarny- ... 92308.html

http://allegro.pl/komputer-stacionarny- ... 97083.html

Zastanawiam się nad tymi komputerami. Chyba lepszy będzie ten pierwszy. Możecie się wypowiedzieć na ich temat? I gdyby ktoś znalazł lepszy w tych cenach to bardzo proszę o podanie linku do aukcji.

(Siodlo33) #9

Za 300 mogę co sprzedać Płyte główną Gigabyte G41M-ES2l+Intel Core 2 Duo E7400+2GB RAM.Jeszcze mogę dodać kartę graficzną GT 210. Jeśli byłbyś zainteresowany to napisz do mnie na e-maila: siodlo33@gmail.com

(romic) #10

Ale to jest złożony komputer czy tylko części?

(igrek) #11

sprzedam-czesci-komputerowe-t540941.html

Za 330zł dość przyzwoicie.

(romic) #12

Kupię tylko złożony komputer.

-- Dodane 04.08.2013 (N) 17:09 --

Aktualizuję wątek bo opinia jest mi bardzo potrzebna, a aukcja kończy się dzisiaj więc muszę się spieszyć.

Interesuje mnie ten komputer i wydaje mi się, że jest odpowiedni

http://allegro.pl/komputer-stacjonarny- ... 92308.html

Co sądzicie o poszczególnych podzespołach. Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

(Rovou5hou) #13

Jednojajowy Pentium D aka "grzejnik", dedykowana grafika bez sprzętowej akceleracji DXVA, zasilacz Tracer. Chcesz korzystać z tego kompa czy zbierasz eksponaty do muzeum? Przecież to się nawet do filmów HD nie nadaje.

(romic) #14

Osobiście stacjonarny posiadam jeszcze gorszy więc to będzie taki mój wyższy level. Pisałem wyżej, że nie potrzebuję potęgi byle by tylko niektóre gry pociągną i to będzie dobrze.

(Chojinka) #15

w całości nic ciekawego w tej cenie nie kupisz. odpuść sobie albo poszukaj kogoś, kto ci to poskłada i kup podzespoły osobno.

płyta max 100zł

procek 50- 100zł

ram 50zł

dysk, budę i nagrywarkę masz

grafika 100zł

zasilacz 50zł

(adamok) #16

http://allegro.pl/mega-fajny-komputer-i3416025013.html

(romic) #17

Rozumiem i zdaję sobie z tego sprawę. Chcę tylko kupić coś lepszego niż mój stary jak najmniej inwestując. Posiadam laptopa więc nie zależy mi mocno na wydajności, którą zapewni mi laptop. Chodzi mi jedynie o gierki, które stary komp nie pociągnie, a ten wydaje mi się, że się idealnie nadaje. Gry to nfs world i combat arms. Jeżeli się uda to jakieś lepsze tytuły nie online powinny chodzić.

-- Dodane 04.08.2013 (N) 21:45 --

Dlaczego ten komputer?

(Lewanxd) #18

Cześć,

Akurat ten Pentium jest dwujajowy.

Stara płyta, nie obsłuży wydajniejszych CPU - np. C2D serii 8xxx, które jeszcze dość są wydajne.

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

(romic) #19

Udało mi się wygrać tę aukcję więc temat do zamknięcia. Jeżeli coś mi będzie trzeba to najwyżej wymienię.

(Rovou5hou) #20

@Lewanxd

Fakt, zagapiłem się. Biorąc pod uwagę śmieszną cenę za jaką poszedł zestaw, nie ma dramatu.