Nowy system brak dziwięku

Po zainstalowaniu nowego systemu nie ma dziwięku choć instaluje realteka z płyty dołączonej do kompa przy zakupie. Restartowałem Xp ale nic to nie daje.

Raltek bez problemu się instalował ale nie może mi znależ karty dziwiękowej

Podaj model płyty głównej.

A gdzie to sprawdzić lub jakim programem

Uruchom Everesta Ultimate. Z sekcji Komputer->Podsumowanie, spisz model płyty głównej. Podaj także zawartość pola Komputer->Podsumowanie->Multimedia.

Nazwa płyty głównej MSI MegaBook M660/M662 (MS-1034)

Opis urządzenia Typ

Realtek ALC888/S/T @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1] PCI

Masz już na wszelki wypadek link do oficjalnej strony - http://www.realtek.com.tw/ żebyś nie zawracał głowy że nie możesz znaleźć sterowników.

Sterowniki to mam na płycie dołączonej do kompa na poprzednim windowsie działały a teraz nie chcą no ale dzieki

Najpierw łatkę :arrow: KB888111 (jeżeli Masz XP), a potem dźwięk.

Sterowniki do karty dźwiękowej, ze strony MSI: Klik

To czasem nie jest na viste ? Z nazwy tak wynika a czy pojdzie na xp?

Wg producenta, są to sterowniki zarówno dla XP i Visty.

http://windowsmx.pl/viewtopic.php?f=35&t=646

A tak dla ścisłości to aktualizowałeś już ster???

Start > panel sterowania > system > sprzęt > menzdżer urządzeń > kontrolery audio - nie masz tom nic “na żółto”?

jeżeli masz jakieś ?? lub !!

Ale nie o programy mi chodziło ,tylko o sterowniki urządzeń

i jest jeszcze możliwe że masz wszystko poprawnie zainstalowane tylko nie masz skonfigórowanego realtecka

czyli musisz poprawnie przypisać kolory wyjść/wejść do konjretnych urządzeń jakie masz podłączone do kompa

A jak go skonfigurować bo aktualizacje nic nie dały

Tez mam problemy z dzwiekiem.Sciagnolem juz piec sterownikow do karty i nic .Moze ktos mi dac porade.

Moj komp:

Typ procesora DualCore Intel Pentium D 925, 3000 MHz (12 x 250)

Nazwa płyty głównej ECS G31T-M2

Mikroukład płyty głównej Intel Bearlake G31

Karta dźwiękowa Realtek ALC888/S/T @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

gregusmus , najpierw pobierz i zainstaluj ten sterownik do chipsetu płyty głównej. Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie pobierz i zainstaluj ten sterownik do karty dźwiękowej. Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Na końcu zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.xx (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX).