Nowy tel a konserwacja baterii?

Siema, mam nowy telefonik Nokia 2610 i mam pytanie jak konserwowac baterie, tzn. slyszalem, ze aby dobrze trzymała to należy telefon rozładować na maksa potem ładować 10h rozładować na maksa i znowu 10h i tak 3x, a potem już można normalnie, czy to prawda ?

Osobiście też tak robię, ale ładuję po 16 do 24 godzin.:mrgreen:

lool

przesadzacie z tymi bateriami :!:

mam juz prawie 3 letnią nokie 6610i i … bateria trzyma znakomicie ładuje go gdy mi się przypomni lub gdy mi “pika” że kończy sie bateria …

nie zauważyłem spadku w wydajności bateri … wprawdzie na pewno po 3 latach jakis spadek jest ale na tyle mały że tego niesposób zauważyć

to z pierwszymi bateriami trzeba było obchodzić się jak z jajkiem

teraz juz niema tego wymogu ;]

no ale jeśli wam się nudzi … :roll:

author_vision Po części zgadzam sie z Tobą. Formatowanie baterii nie wpływa zauważalnie na wydajność baterii. Jesli producent wsadził lipne ogniwo to po 200 cyklach ładowania bateria straci wydajność. Jeśli ogniwo jest wykonane bardzo starannie przy zastosowaniu bardzo dobrej technologii i materiałów wytrzyma bez przeszkód 1000 cykli;)

A wy znowu z tym formatowaniem! Formatuje ci sie rozum po imprezie :slight_smile: a baterie sie FORMUJE!!

Pisałem to już ze 100 razy:

Takie ładowanie i całkowite rozładowywanie ogniw li-pol może TYLKO uszkodzić baterię !!

Podsumowanie:

  1. Ładujesz kiedy chcesz

  2. Nie dopuszczasz do całkowitego rozładowania się baterii.

  3. Nie zawracasz dup* głupimi pytaniami na które w tym forum jest ze 100 odpowiedzi… :stuck_out_tongue:

bigkoras Formowanie i formatowanie może być używane zamiennie i nie ma w tym błędu. Nauka dopuszcza oba te pojęcia. Nawet jeśli wyczytałeś na jakiejś stronie w necie że formatowanie nie jest poprawnym określeniem to nie jest to do końca prawdą. Ty w ogóle wiesz na czym polega formatowanie baterii od strony czystej fizyki? Napisałem że formowanie (formatowanie jak ktoś woli) nie ma wpływu na wydajność baterii (tych nowych). Miało to znacznie tak jak ktoś wyżej napisał w bateriach nimh i nicd. I formatowanie nie uszkadza baterii (nie zależenie od rodzaju ogniwa) ale dla baterii innych technologii niż napisane wyżej nie ma potrzeby tego wykonywać. Formatowanie służy do “przyzwyczajenia” baterii które posiadają efekt pamięci do normalnych warunków pracy i tyle. Sama strona fizyczna związana jest głównie anharmonizmem sieci krystalicznej oraz szumami cieplnymi, śrutowymi i strukturalnymi (oraz wieloma innymi czynnikami fizycznymi już mniej istotnymi ale nie należy ich pomijać bez słowa). Nie będę opisywał na czym to polega bo i tak wątpię by ktoś coś zrozumiał.