Nowy Telewizor, Odtwarzacz, kino domowe do 6000 zl

(putineq) #1

Witam, na wstepie sory za brak pl znakow ale niemiecki laptop :slight_smile:

Do sedna :slight_smile:

Uzbierala sie suma 6000 zl na nowy sprzet do salonu :smiley: Jak na pctach sie troche znam to o tym pojecia nie mam :slight_smile: Dlatego chcialbym was prosic o pomoc :slight_smile:

Na pewno ma to byc telewizor LCD, w wielkosci od 42 do 46 ". I tutaj mam pierwszy problem, od kanapy do miejsca w ktorym by stal telewizor jest okolo 2 metry. Nie wiem jaka wielkosc ekranu lepiej by pasowala, bo za duzy tez nie moze byc.

Przy tej sumie juz warto raczej zainwestowac w telewizor Full hd, w przyszlosci planujemy zamowienie telewizji N. No i na pewno naglosnienie powinno byc tez raczej dobre. Uklad pokoju pozwala na zamontowanie glosnikow, nie wiem jak to ujac, 5 glosnikow i 1 subwoofer :slight_smile: i kolejne pytanie to odtwarzacz, mysle ze warto kupic odtwarzacz bluray albo HD DVD ale z tego co wiem bluray jest bardziej przyszlosciowy :slight_smile: No ale jak zaznaczylem mam male pojecie o tym wiec wolalbym poznac wasza opinie :slight_smile: Nie prosze was o ulozenie zestawu a jedynie o podanie mark sprzetu :))

Pozdrawiam,

putineq

(Scorpion1948) #2

Telewizor LCD 46"

G艂o艣niki 5.1

Odtwarzacz Blu-Ray odtwarzacze Blu-Ray odtwarzaj膮 HD DVD,widzia艂em podobny na wystawie sklepowej i obraz by艂 idealny

Jak by艣 mia艂 wi臋cej kasy to bym ci wybra艂 lepszy sprz臋t,bo telewizory o takich rozmiarach s膮 dro偶sze ni偶 tw贸j kapita艂,np. z Sony Bravia

(Maney691) #3

Scorpion 18 , fajnie jakby艣 jeszcze poda艂 linka do jakiego艣 wzmacniacza/amplitunera i poda艂 przyk艂ad g艂o艣nik贸w do kina domowego a nie do komputera...

A zreszt膮 46 cali ??? 2m od TV to 40cali spokojnie starczy...

moje przyk艂ady ( jeszcze ponad tysi膮czek potrzebny :slight_smile: ):

LCD - http://www.ceneo.pl/1438220

kino domowe - http://www.ceneo.pl/356183

Odtwarzacze blue-ray nie s膮 jeszcze doskona艂e, no i s膮 drogie.

(Scorpion1948) #4

"A zreszt膮 46 cali ??? 2m od TV to 40cali spokojnie starczy..."

A mo偶e by膰 plazma 42 cale??

Wzmacniacz

ten blu-ray jest tani w por贸wnaniu do innych i to jest chybaten fajny co byl na wystawie sklepowej gdzie obraz by艂 idealny,a zamiast N polecam cyfrowy polsat,bo N to dziadostwo drogie i niema wszystkich kana艂贸w,moja ciotka to miala i zrezygnowa艂a

(Maney691) #5

Co ty proponujesz?? To膰 to nawet nie jest HD-Ready !!

Ogl膮da艂e艣 kiedy艣 film na 42" z odleg艂o艣ci 2m ? Bo ja tak... kark mnie bola艂 :slight_smile:

Ty si臋 chyba na sprz臋cie nie znasz... ten wzmacniacz jest STEREO !!

(Scorpion1948) #6

jak nie jest jak jest full hd a plazma zawsze ma hd jak bys nie wiedzial

(Krzkaczor) #7

Plazmy s膮 gorsze od LCD. A po za tym lepiej je偶eli planujesz kupi膰 n to kup Full HD.

(Maney691) #8

hmm...

HD-Ready - 1366x768

Full HD - 1920x1080

Twoja propozycja - 1024 x 768 :o (z danych technicznych - "pob贸r mocy - 380 W" :o :o )

...bez komentarza... Tw贸j poziom wiedzy na ten temat jest beznadziejny...

Kolejna propozycja:

LCD - http://www.ceneo.pl/960548

kino - http://www.ceneo.pl/224734

ten link mo偶e si臋 przyda膰 przy wyborze LCD :slight_smile:

(fiero) #9

Je艣li to tylko 2 metry to maksymalnie 42, powy偶ej tego przy ogl膮daniu film贸w b臋dziesz si臋 czu艂 jak w kinie w pierwszym rz臋dzie.

Gwoli 艣cis艂o艣ci HD-Ready to nie 1366x768 a 1280x720.

Scorpion18 kolejny raz si臋 kompromitujesz pisz膮c o rzeczach o kt贸rych masz nik艂膮 wiedz臋.

Nie ka偶da "Plazma" jest HD a g艂o艣niki kt贸re poda艂e艣 to jaka艣 kpina je艣li si臋 sk艂ada zestaw za 6 ty艣.

put!neQ je偶eli masz dost臋p do film贸w BluRay to mo偶na si臋 rozejrze膰 za jakim艣 tanim odtwarzaczem ale je艣li ma to by膰 na przysz艂o艣膰 to lepiej si臋 wstrzyma膰 jeszcze jaki艣 czas, od艂o偶y膰 pieni膮dze i kiedy sprz臋t stanie si臋 popularniejszy, b臋dzie 艂atwiejszy dost臋p do film贸w to wtedy kupowa膰.

Co do odbiornika TV to te偶 zale偶y z jakiego 藕r贸d艂a b臋dzie sygna艂. Osobi艣cie bra艂 bym LCD ale Plazma daje pono膰 du偶o lepszy obraz w SD.

(Grzesiekk) #10

Witam.

R贸偶ne ludzie maj膮 gusty. Moim zdaniem 42 cale to jest ju偶 za du偶o na tak ma艂膮 odleg艂o艣膰. To prawda, 偶e plazma lepiej si臋 nadaje do ogl膮dania telewizji "zwyk艂ej". Id藕 do sklepu i por贸wnaj sobie. Je艣li chodzi o sprz臋t audio, to szukaj co艣 z Yamaha, Denon, Pioneer, Harman-Kardon, ewentualnie Sony. Pami臋taj, 偶e moc jak膮 podaje producent w opisie nie zawsze jest prawdziwa. Z tego co mi wiadomo to najbardziej wiarygodny jest chyba Harman, ale te偶 jest jednym z dro偶szych.