Nowy Tlen 5.60.2.23 (gorszy?)

13 kwietnia pojawił sie nowy Tlen wersja 5.60.2.23 z ponad setką zmian :o (taaaaa; każda emo-mordka liczona osobnie)

* Dodano metakontakty

* Dodano zakładki w oknie rozmowy

* Zmieniono wygląd instalatora

* Usprawniono, oraz zmieniono wygląd opcji

* Dodano możliwość wyboru stanu, przy uruchamianiu się Tlenu

* Dodano możliwość przesyłania plików, wklejając je prosto do okienka rozmowy

* Dodano obsługę linków w opisach

* W okienku rozmowy, gdy wysyłamy długi tekst, jest on dzielony, aby trafił do adresata w całości

* Dodano możliwość przeciągania kontaktów między grupami metodą drag&drop

* Dodano opcję “wyślij do -> kontakt na tlenie”, do menu kontekstowego danego pliku, w windowsie

* Dodano opróżnianie buforów otwartych plików (zmniejsza to ryzyko utraty danych, przy awarii komunikatora)

* Poprawiono import/eksport kontaktów

* Uaktualniono sdk

* Dodano grupowanie wypowiedzi w oknie rozmowy

* Dodano do instalatora możliwość wybory czy tlen ma być instalowany tylko dla użytkownika który uruchomił instalator, czy dla wszystkich znajdujących się na komputerze

* Dodano ostrzeżenie o próbie dodania niepoprawnego kontaktu tlenowego lub gg

* Dodano domyślna ikonkę dla wtyczek, które nie mają własnej

* Dodano opcję, która pozwala na utrzymywanie opisu przy zmianie stanu

* Uaktualniono wtyczkę do Videokonferencji, oraz wtyczkę TlenDostęp

* Inne mniej znaczące poprawki

Może ktoś wstawić tu jakieś screeny z nowej wersji (opcje, okienko rozmów, emotikonki) i podzielić sie uwagami bo komentarze na oficjalnym forum nie zachęcają do instalacji!

f1uj168ajgn4yjdg.jpg

Zainstalowałem i działa jak najbardziej poprawnie. ;]

U mnie ten nowy tlen działa normalnie, zwłaszcza przydatną funkcją są rozmowy na zakładkach :slight_smile: Ogólnie dużo jakichś wielkich zmian nie ma, ale te jak na dzień dzisiejszy mi odpowiadają :smiley:

Również zainstalowałem i działa bez problemów. Nie pojawiają się błędy opisywane na oficjalnym forum.

a jak zachować archiwum?

Reinstalka i zachowasz.

Rozmowa na zakładkach jest spoko, jest to juz od jakiegoś czsu w AQQ, jednak z włąsnego doswiadczenia wiem, ze czasem sie myli do kogo piszemy, stare przyzwyczajenia ze konatakty sa odzielnie na pasku na dole, i piszemy to co nie tzreba do tej osoby która nie powinna tego otrzymac. Wole po staremu :smiley:

Na szczęście zakładki można wyłączyć.

jak dla mnie to dobrze poprawili tlena kiedyś trzeba było instalowac wtyczke aby grupowac w okienku :slight_smile: starają się chłopaki :wink:

Ja jestem zawiedziony i ZŁŁŁYYYYYY! Czy tylko ja miałem takie probelmy:

  • nie widać wysłanych wiadmości w okienku rozmowy :evil:

  • brak dostępu do maila i portalu :evil: (po ponownej instalacji jest, ale w takim samym okienku jak kontakty)

  • straciłem archiwum :evil:

  • straciłem opisy :evil:

  • straciłem liste blokowanych numerów GG :evil:

  • okienko rozmowy nie wychodzi na wierzch (lub do paska) tylko jakaś ikonka w tray mi miga :evil:

  • wtyczka k.info nie działa

  • wszystkie opcje, które w poprzdniej wersji były domyślnie włączone tu są wyłączone (np. dymek powiadamiacza) :evil:

to tak wygląda u ciebie jak by się prz instalacji skasowalo wszystko lub się lokalizacja zmieniała bo u mnie wszystko co było w starym jest i w nowym :slight_smile:

Zainstalowałem i działa bez błędów. Dobrze współpracuje z gg. W sumie godny polecenia. (ale i tak wolę aqq). Jednak dla mnie minusem tlena jest brak intergracji z większą ilością sieci.

są wtyczki do AQQ i ICQ

Wiem i o tym pisze :wink:

Podczas instalacji zaznacz robienie skrótów, bo na pewno tego nie zrobiłeś - dlatego straciłeś ustawienia. I wówczas wszystkie te ustawienia powinny być zachowane (przynajmniej większość). Co do wtyczek to wtyczki są robione pod Tlena, a nie Tlen pod wtyczki, więc jak coś nie działa we wtyczce to autor wtyczki musi to poprawić a nie ekipa tlena.

Ja osobiście nie nażekam na nowego Tlena. Ma Troszkę urozmaiceń jak te zakładki.

Prawde mówiąc różnicy nie widze :slight_smile: Działa dobrze :wink: Oby tak dalej…

Żadne ustawienia nie giną w przypadku nakładania na siebie wersji Tlena.

Co innego, jeśli zainstalujemy w innym katalogu. Mówię tu także o katalogu domowym w Documents and Settings lub po staremu, w Program Files itd.

Działa dobrze, od jakiegoś czasu wychodziły prawie codziennie bety - i od dłuższego czasu nie było większych już bugów. Przy większej ilości rozmów, zachowywaniu się “na szybkiego” rzeczywiście czasem można napisać do tego, co nie trzeba.

Teraz oczywiście rewolucji nie ma co oczekiwać. Jak każda kolejna wersja, trochę zmian. W 6.0 mogą być jakieś konkretniejsze.

No w sumie to zanim miała być wersja 6.0 to mieli zrobić metakontakty. Tak, tak wiem, że już są, ale jak większość osób sądzi są kompletnie nieużywalne, a według mnie komplenie niecelowe w obecnym układzie.

Mają je zrobić ‘trochę na wzór’ wtyczki C-M-O-K bo taką postać woli większość osób (chociaż wydaje mi się, że pozostawią możliwość wyboru trybu działania).

Mam identyczny problem…Jak narazie wróciłem do starszej wersji… :?

I jak narazie jest ok… :mrgreen:

Nowa wersja Tlena jest o wiele lepsza od poprzedniej stabilnej wersji. Dodano wiele udogodnień - najważniejszym są chyba zakładki w oknie rozmowy, dzięki temu nie ma już potrzeby korzystania z pomocy wtyczki służącej do tego. Wszystkie pozostałe wtyczki, któych używałem w poprzedniej wersji Tlena działają bez zarzutu :slight_smile: Wszystko ładnie, szybko działa. Czyli jest git :slight_smile:

Wszystkich zachęcam do korzystania z nowej wersji.

:slight_smile: