Nowy toner - złe wydruki

Dzisiaj zainstalowałem nowy toner w drukarce Brother HL 2030 (do tej pory zużyłem kasetę startową i jedną kasetę pełną, oryginalną), bo mrugała już lampka “toner” i drukowane strony miały szare tło. Okazało się, że po zainstalowaniu nowej kasety (nieoryginalna) nie ma już szarego tła, ale na kartce drukowane są w grupkach takie zestawy pasków (jakby na bębnie było coś odciśnięte). Bęben ma zużycie na poziomie 60% (wydrukowałem jakieś niecałe 5000 stron). Kiedy zainstaluję starą kasetę, to znowu strony są “poszarzone”, ale nie mają żadnych pasków przynajmniej. Instaluję znowu nowy toner - kartka biała, ale ciągle te paski.

Czym to może być spowodowane? Na aukcji allegro napisane było, że używanie tonera tej marki nie narusza zasad gwarancji drukarki (ciągle nie wiem czy w to wierzyć ;)). Może być coś nie tak z wilgotnością tonera? Zainstalowałem go z 20 minut po tym jak przywiózł listonosz.

możesz jakąś fotkę dać bo mało rozumiem z tego opisu :slight_smile:

Jasne: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/907 … 6996e.html

Kartka po lewej jest wydrukowana na oryginalnej kasecie (nie startowej) na wykonczeniu. Kartka po prawej jest wydrukowana na nowej (niefirmowej) kasecie zamontowanej dzisiaj. Jak widać sa takie kreseczki drukowane po prawej stronie kartki (na całej długości prawie) oraz po lewej takie większe “wyspy” tych kreseczek.

Pozatym, przed chwilą wydrukowałem kilkadziesiąt stron i poza tymi kreskami na kartce napisy mają jakby cień (tzn. wygląda tak jakby w środku kartki odbił sie jakiś fragment z początku strony). Czyli jakby jakaś zła konsystencja była nowego tonera. Albo coś z wilgotnością.