Nowy twardy dysk - Pomoc w wyborze

(system) #1

Witam!

Chciałbym sobie kupić nowy dysk twardy. Znalazłem kilka i chciałbym aby ktoś mi pomógł w wyborze najodpowiedniejszego.

Klik 1

Klik 2

Klik 3

Klik 4

Teraz używam Seagate i nie narzekam (no może poza małym rozmiarem).

(system) #2

Fundusz do 140zł, a Samsunga nie chce, bo mam w kompie obok i nie za ciekawie brzmi. :stuck_out_tongue:

(Paya1988) #3

Jaki masz komputer? (parametry). Jeśli stary to mogą wystąpić problemy z odczytaniem dysku przez płytę główną.

(Bodzia Ko) #4

Jeżeli nie chcesz Samsung'a to najlepszy chyba będzie Seagate :

Seagate Barracuda ST3250410AS (250GB, 16MB, SATA/300, NCQ) -

:arrow: http://www.agito.pl/product/43220?bid=40

:arrow: http://www.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C3900616

(system) #5

Płyta główna: Gigabyte GA-MA69GM-S2H

Procek: AMD Athlon X2 4400+

Grafa: Gigabyte GeForce 8600 (512MB, PCI-E)

RAM: 2 GB (DDR2 800)

Co do Seagate'ów to właśnie czytałem, że niektóre strasznie się grzeją i piszczą.

(Maniekz1985) #6

No to jak nie Samsung to WD 320GB WD3200AAKS-00B3A0 ale tu z 10-20 zeta byś musiał dołożyć.

(Himmak5g) #7

a skąd wiesz ze inna wersja bedzie tak samo buczeć.

(Adalbert) #8

Nie sugeruj się dyskiem sprzed kilku lat, wpisz w google i poczytaj wrażenia z testów to może się przekonasz.

(system) #9

Zobaczę. A co do tych dysków z mojego pierwszego posta, to który byście polecili?

(Adalbert) #10

Stawiałbym na tego Seagate 250GB, ale bierz Samsunga. :slight_smile:

(SolelyRose*) #11

nie mogę zobaczyć, bo trwa aktualizacja strony :lol: Ale lepiej już jakiś 320, niż 250GB.

(Mlynek) #12

Ja bym nie brał Seagate'a. Strasznie się zawiodłem na tej firmie, już po 2 dniach wyskoczyły 4 bad sectory, do tego jest strasznie głośny. WD są bardzo cichutkie. Na Twoim miejscu na chwilę obecną brałbym WD lub Hitachi, w Seagate'ach i Samsungach jest zbyt duża loteria.

(system) #13

Ok. Dzięki kupiłem dziś Samsunga.

Temat do zamknięcia.

(Adalbert) #14

Napisz jak z głośnością jak dojdzie, może jeksel bardziej się przekona, że ten model jest dobry. :slight_smile:

(Mlynek) #15

No może się przekonam :slight_smile:

Ale do Seagate'a tak chwalonego na forum już nie wrócę, najgłośniejszy dysk jaki kiedykolwiek miałem.

(Adalbert) #16

jeksel , jaki to konkretnie model? 7200.11?

(Mlynek) #17

tak, dokładnie ST3500320AS 500GB sATA II 32MB

(Adalbert) #18

No to masz błąd w podpisie. :stuck_out_tongue:

Swoją drogą cenna opinia, trzeba zapamiętać na przyszłość... Ale na prędkość nie narzekasz?

(Mlynek) #19

Błędu nie mam bo mam jeszcze stary dysk Seagate'a, nie wpisałem po prostu nowego :slight_smile:

Prędkość jest ok, lepsza niż WD 500GB, ale WD za to cichszy (miałem go przez tydzień). Coś za coś niestety :confused:

W przyszłości będę brał raczej Hitachi (mam bardzo duże zaufanie do tej firmy). ew. WD, a może do Samsunga się przekonam :slight_smile: