Nowy Windows 7

(and1981) #1

Co myślicie o nowym Windowsie 7.Tu piszemy wyłącznie na temat nowego windowsa 7

video-screeny_m1_windows_seven.jpg

Film Windows 7

(matrix012345) #2

mam nadzieję że będzie zoptymalizowany. Jeśli Microsoft się postara i przełoży większość ludzi do pracy nad Windowsem (a mniej nad Officem, Visual studio itp.) to spokojnie mógłby rozwalić Linuxa. Jeszcze gdyby dało się odpalić gry z Xbox'a 360 i jego następcy na pc z Win 7, oraz z mniejszymi wymogami niż Vista (oczywiście jeśli w Win 7 powyłączamy wszystko co się da) to by było cudo, a wiem że Microsoft na takie coś stać. :wink:

(and1981) #3

Windows Vista a Windows 7 wyglądem prawie się nie wyróżniają jak to widać na filmiku wyżej!

(Clubbasse207) #4

ten film to fake !

nikt nie wie jak będzie wyglądać MS 7 . MS pokazał jedynie jądro systemu i nic więcej

wszystkie screeny w sieci pokazujące windows 7 to ściema / wizje / spekulacje konkretów brak

o systemie będzie można wypowiadać się za jakiś czas jak MS przedstawi jakieś szczegóły .

(and1981) #5

Jakie będzie miał nowy Windows 7 Wymagania? może ktoś wie albo przypuszcza jakie będzie miał?

(Sicuuu) #6

Oby miał mniejsze od visty :smiley:

Mam taką nadzieje... :stuck_out_tongue:

ale sądząc to pewnie będzie 2 razy większe od visty :confused:

(Pawbrotm) #7

Za dwa, trzy lata wymagania Visty będą śmiesznie niskie. Po co na siłę dążyć do zmniejszenia zużycia zasobów. Wolę system, który więcej bierze, ale lepiej działa, niż system, który prawie nie zajmuje komputera, ale sypie sie co 30 sekund.

(rozwalkompa) #8

Ludzie! Przecież Windows 7 jest dopiero w początkowej fazie tworzenia, że tak powiem ("System obecnie znajduje się w fazie Milestone 1"). Nie ma jeszcze środowiska graficznego, więc wszystkie screen'y to śmieci - przeróbki screen'ów Visty. Na razie wiadomo, że Windows 7 będzie miał nowe jądro MinWin, które powinno zżerać mniej zasobów od Visty (albo względnie mniej od jej następcy).

Poszukajcie w Google albo Wikipedii

(Mati90 3) #9

Jeszce nikt nie wiem jak będzie wyglądał windows 7, każdy film i zdjęcie to fake, microsoft dopiero pracuje nad jądrem.

(Pawbrotm) #10

Taki to Windows Seven, że sam bym sobie takiego zrobił. Właściwości systemu wystarczy trochę przerobić (zresztą i tak w pierwszej linijce było napisane "version 6.1...". Przecież 7, to będzie 7.0, ekran logowania i zamykania też pewnie da sie przerobić. Trochę chęci i sam będziesz miał Windows 7 :stuck_out_tongue:

(Jonek29) #11

Niestety będzie to wersja 6.1.

(Pawbrotm) #12

No teraz to wiem- sam mam Sevena- zobacz tylko kiedy napisałem ten post- szczegółów jeszcze wtedy nie było

(ProTofik) #13

Pablo55 , jak masz sevena to porób trochę screenów...

(system) #14

Komputer testowy na konferencji PDC zostal wyposażony w procesor 1Ghz Intel Atom oraz 1GB ram - jak widać, całość chodziła bardzo płynnie z zapasem. Akurat w czasie premiery nowego Windowsa dzisiejsze wymagania Visty bedą śmiesznie niskie ;]

(Morietto) #15

windows 7 jest bardzo podobny jeżeli chodzi o dziury i wymagania systemowe.. na chwilę obecną żadnych ochów i achów nie ma :stuck_out_tongue_winking_eye: po dłuższej eksploatacji zwalnia jak vista, nowości są niedopracowane a panowie programiści skupili się na pierdołach typu slideshow i nowy pasek który jest piekielnie niewygodny... jeżeli miałbym oceniać w skali 10-cio punktowej dałbym 2.. zobaczymy co przyniesie beta a potem RTM.. najprawdopodobniej pojawi się wiele kosmetycznych pierdół które ucieszą wielu ale nadal trzeba będzie czyścić rejestr (przy bajerach częściej i bardziej), nadal będzie psuło komputer (ostatnio sie o tym przekonałem resetując BIOSa - z resztą to dosyć popularne na desktopach w windą że któregoś komputer nie zapala), nadal będzie wymagający.. ale to tylko przypuszczenia.. chociaż pojawienie się każdego nowego windowsa zawsze wiązało się z nadziejami.. jak się okazuje nadzieja matką "głupich"... wymagania minimalne i zalecane owszem mogą być niskie... ale nawet na zalecanych ciężko się na tym pracuje

(system) #16

Każdy ma inne odczucie. Vista po czasie przyspiesza a XP zwalnia. Korzystam z Visty od kilku miesięcy na okrągło i mam porównanie.

(Morietto) #17

ja miałem vistę niecałe 2 miesiące po tym jak pojawiła się polska wersja.. ;] może i wcześniej.. chwila.. niech zerknę... :gazeta: nie działa "wyszukiwarka".. więc nie sprawdzę dokładnej daty..

(Jonek29) #18

Heh po tym jak się pojawiła, ja miałem vistę zanim się jeszcze pojawiała :). I musze powiedzieć że pierwsze budildy visty już z interfejsem aero chodziły dosyć szybko i stabilnie, dopiero gdy się pojawiła Beta 1 a potem Beta 2 system znacznie zwolnił.

Ogólnie to szybkość działania zależy ile i jakie programy ma sie zainstalowane na systemie. Zauważyłem, że po zainstalowaniu "pakietów" np. takich jak Nero (szczególnie Nero 9) system znacznie zwalnia, jest też dziwna rzecz gdy sie zainstaluje VM Ware Sever, system przy uruchamianiu bardzo zwalnia, tak naprawde na chwile zatrzymuje się bootwanie. Instalowałem to na innych "vistach" i działo się tak samo, myśle że może to wynikać z dużej ilość usuług oraz aplikacja menadżera dysków wirutalnych oraz urządzeń wirtualnych, ale nie jestem pewien co do tego.

Ktoś sie z tym spotkał??

(Morietto) #19

te miałem pre-betę ;p miała taki jasno szary pasek zadań i możliwość ustawienia stylu xp, na początku rzeczywiście było szybko.. miałem ten build krótko.. vista tuż po instalacji też jest bardzo szybka ;]

(Jonek29) #20

Czyli miałeś pewnie na virtualu.