Nowy zakup (ga-k8ns rev 1.1) i Nowy problem

Witam!

Od wczoraj jestem (szczesliwym?) posiadaczem plyty k8ns rev 1.1 i sempa 2800. Wszystko podlaczylem, wlozylem dwie pamieci w 1 i 2 slot (1x 512 AM1 cl2.5 i 1x512 Kingston cl 3) [kingston w 1 slot, a am1 w 2 slot). Komp wystartowal, pamieci wykryl, poszlo ok, ale… okazalo sie, ze pamieci dzialaja podajrze na 333mhz czy cos kolo tego. Na htt 200 (czyli standard) memy byly ustawione na auto i bylo to 2/1.66 (nie wiadomo czemu?). No nic… zaczalem zabawe z OC. Ustawilem HT na 3, HTT na 300, memy na 2/1.33(tak jak pokazywalo…bylo to wtedy 398mhz ddr), v proca na 1.55. Przy restarcie zatrzymywalo sie na komunikacie…

Wiec zrobilem resa “przez obudowe” i znowu do biosu. Ustawienie T pamieci na 2T nic nie dalo. Potem zrobilem memy na 2/1 co bylo tam 323 ddr czy cos takiego i sie uruchomilo :hmm: Wszedlem do a64 tweaker…

screenshot11456436287tp.th.jpg

Ustawilem FSB Freaquensy na 133 i jakies tam timingi, ktore powiedzial mi znajomy

I po nacisnieciu “SET” automatyczny restart :mad2:

Przed chwila wyjalem kosc AM1 i zostawilem samego Kingstona cl3, wchodze do biosu i tam auto memow jest 2/2. Przestawilem wszystko jak wczesniej (lacznie z mem 1.33) i rowniez sie nie uruchomilo. Zrobilem znowu htt 300 i memy 2/1 i sie uruchomilo, wchodze do a64 tweaker. Timingow nie zmieniajac zmienilem FSB na 133 i zadzialalo (bez resa), nawet poszlo 166 (to bylo wtedy ddr 423 czy cos kolo tego), ale z BIOSU dzialac nie chce.

(Bios F17)

Macie jakies pomysly czemu mi nie chce to dzialac :frowning: Prosze, niech mi ktos pomoze :frowning: :frowning:


Narazie testuje jescze z ta druga pamiecia (AM1) jak jest sama. Tutaj da sie normalnie dac 1.33 i dziala. Teraz testuje… ale i tak to nie rozwiazuje mojego problemu. Moze poprobuje narazie ze slotami cos?

(btw… na co dzien proc moze dzialac na 1.6 czy bezpieczniej max 1.55? program super prime 2004 jest najbardziej wiarygodny do testowania stabilnosci ramu i proca?)


Robiac rozne testy…przekladajac te pamieci… i tak dalej i tak dalej… wywnioskowalem, ze kingston gryzie sie z plyta i to wszystko przez niego. Ten bios F19 powinien cos pomoc? Kingston nie wystartuje wyzej niz 2/1.00 na htt 300. Na htt 200 wystartuje 2/2, ale potem to kaszana.

Przechodzi na samej pamieci AM1 htt 313 mem 1.33 a v proca 1.55 i wszystko jest stabilne. Obie kosci sa dwustronne… Co lepsze…kosci na htt 200 (czyli standard) dzialaja na 2/2 czyli ddr400, a htt 313 na 1/33 co wychodzi ddr398 dzialac nie chca :frowning: :cry: :cry: :cry:

Krotko. Plyty gygabayt są do XXX !!


Asterisk

Mam ta plyte “z drugiej reki” ale gwarancje jescze mam, nawet spora w proline wiec z wysylka nie byloby problemu, ale u znajomego, u ktorego kupielem bylo ok, a mial 3 pamieci…