Nowy zasilacz do HD 4850 lub 4870

aficio ,

zasiłka - rewelacja

pamiątki - średnie, nie potrzebujesz 4GB, Crucial Ballistix/Axeram 800MhZ 2x1GB (lub 2x2GB, jeśli się uprzesz) będą lepsze za mnijszą cenę :wink:

dysk - rewela

grafa - to co kolega wyżej, wziąłbym HD4850 + Accelero S1 rev.2 i Acutake 120 :wink:

gruchacz , możesz podrzucić jakieś linki, które przekonały Cię o średniości tych OCZ i przewadze Cruciali nad nimi? Na egieldzie te ocz uzyskały 1100MHz, dla 2x2GB to chyba dobrze?

te Cruciale uzyskaly około 1160MhZ w tescie, a linkow ci nie podam, samemu sobie poszukaj :wink:

no i Cruciale są tańsze o jakieś 40zł na całości :wink:

Oj jak na 2x2GB to bardzo dobre pamięci. Ja bym nie narzekał.

Ok.Dzięki wszystkim za pomoc . Sprzęcior chodzi na maxa. Jutro modyfikacja biosu, podłączenie do Philipsa i jak już na maxa przetestuję grafę to wam opiszę moje wrażenia. :smiley: :slight_smile: :slight_smile: :lol: :stuck_out_tongue: :razz: :wink: =D>

A jak Twoja subiektywna ocena głośności i (trochę bardziej obiektywna :slight_smile: ) temperatury?

Nie chciałem zakładać nowego tematu wiec pisze tutaj. Zamówiłem chłodzenie do mojego HD 4850, S1 REV2 i tu moje pytanie, czy radiator ktory znajduje sie na sekcji zasilania tez musze wymienić, jesli tak to prosze o polecenie jakie mam kupic najlepiej na Allegro, najlepiej jak najtańsze i najlepsze bo moje fundusze sa juz prawie zerowe:(

http://egielda.com.pl/?str=art&id=4165

To chłodzenie ma radiator na sekcję zasilania, więc nic nie musisz dokupować.

Jakiś wentylator do tego wziąłeś?

Tak wentylator tez wziąłem 2 razy http://allegro.pl/item396640431_acutake_fan_120_b_cichy_jedyne_14_9_dba_gwa_fv.html

Co do głośności - przy normalnej pracy niczym się nie różni od mojej poprzedniej karty Galaxy 7600GS Zalman. Trochę słychac wentylatory , ale nawet w nocy to nie przeszkadza.

Jednak powiedzcie mi , co się dzieje? Od czasu do czasu któryś wentylator mocno przyśpiesza na 2-3 sekundy ( podczas uruchamiania kompa także) i znowu jest cisza.

Ponadto podłączyłem kartę kablem HDMI z tv Philips . Obraz bajka , ale po ponownym uruchomieniu kompa po ekranie Windowsa na monitorze widatylko czarny ekran z lekką poświatą i dalej już nie rusza. Bawiłem się biosem , nic to nie dało.Dopiero po wypięciu kabla HDMI z grafy , poszło jak trzeba.O co chodzi?

Co do temperatur nie wiem jak zmierzyc - jest jakiś program?

Ok. znalazłem w sterowniku. Bez obciążeń - 70 stopni C.

GPU-Z 2.5

Zobaczysz jak Ci temp spadnie jak zamontujesz Accelero i te 2 Acutake, bo to co jest teraz to śmiech. :slight_smile:

Tak jak już ktoś kiedyś napisał karta nie jest gorąca, tylko ma badziewne chłodzenie.

Ktoś może domniemywa kiedy wyjdą już z glaciatorem :-o słychać coś było o tym, ale jakoś teraz cicho, nawet kiedyś się podobno pojawiły, ale od razu zniknęły :?

Wystarczy wentylator ustawic na 65% kiedy to wciąż jest cichy i temp spadną o ponad 20 stopni. Można też zmienic pastę termoprzewodzącą pod nim. Ogólnie referent na 4850 jest bardzo dobry i nie wiem czemu takie bzdury wypisujecie.

A przy uruchamianiu pc’ta obroty wiatraczka na chwile i dą na 100% bo karta musi sobie przecież najpierw średnią temperaturę przynajmniej z jednej sekundy zmierzyc aby miec pewną wartośc do ustalania obrotów wiatraczka.

Mi na 40% spada do 50C i jest także bardzo cicho.

To musisz mieć bardzo dobry przewiew w obudowie.

Otwórz boczną klapę :hahaha:

Najlepszy sposób , a tak poza tym trzymać kompa w zamknięciu z 5 wiatrakami to szaleństwo :smiley:

a bym zapomniał , zależy jaki komputer :wink: 450 W zasilacz ci wystarczy :slight_smile:

Co cię śmieszy, znawco?

Internet nie jest tylko do gier :wink: niektórzy to nawet komputery trzymają w szufladzie, czy na biurku bez obudowy i nie narzekają na temperatury :slight_smile:

Dobranoc :stuck_out_tongue:

Może ktoś mi odpowiedzieć na to pytanie? Proszę.

viewtopic.php?f=19&t=256889