Nowy zasilacz, dobry wybór?

Wczoraj wyzionol ducha mój czteroletni zasilacz Tracer 500W i o dziwo nic ze sobą nie pociągnol. Postanowilem kupić sobie nowe zasilanie i mój wybór padł na XFX Core 550W. Co o nim sądzicie? Może polecacie coś innego?

Mój sprzęt to:

Procesor Intel Core 2 Quad 8200

Płyta główna Gigabyte EP31

Pamięć RAM 3GB PC 800

Dysk twardy 640 GB WD

Karta graficzna GeForce 9800

Dodam jeszcze że komputer był kupiony w sklepie jako gotowiec.

ten zasilacz jest okej, mogę dodać, że wśród graczy ma dość dobrą opinię. Mój znajomy posiada od dłuższego czasu model chyba ze 120mm “wentylatorem” i bardzo sobie chwali :slight_smile:

Dobra zasiłka, najfajniejsze jest to że środek zasilaczy od XFX jest w głównej części jak nie w całości od Seasonica czyli firmy, która robi jedne z najlepszych zasilaczy :slight_smile:

…dobry mocny zasilacz, trochę na wyrost, ale za to “rozwojowy”. Zasilacz ciągnie tyle prądu ile aktualnie potrzeba kompowi, a nie tyle co ma napisane na naklejce, więc nie ma co się jakoś specjalnie obawiać zasilaczy większej mocy …bo jeżeli mamy np. kompa co wymaga około 250W to właśnie tyle sobie będzie pobierał, a i dodatkowo sprawność zasilacza jest największa gdy pracuje połową swojej max. mocy.

Wiem że starczył by mi 450W ale we wakacje mam zamiar troszkę podrasować peceta więc ten 550 na pewno się przyda :d

Wentylatory po czasie często się rozklekotują według opinii, osobiście wziąłbym tańszego i nawet lepszego konstrukcyjne Deusa 500/600W. Jeden z cichszych i lepszych zasilaczy do ~250 zł

Bardzo dobry zasilacz, trochę aż nadto do twojej konfiguracji ale tak jak napisałeś przyda się pod przyszłą rozbudowę.

Jeszcze się z takimi opiniami nie spotkałem (w szczególności że producent po zarejestrowaniu na stronie rozszerza gwarancję do 5 lat, to nie narobiłby sobie problemów wentylatorami).

Dobry zasilacz. Ale możesz kupić trochę tańszy Aerocool VP-450 który bodajże ma 336 W na linii 12V (http://img.procpu.pl/allegrofoty/Aeroco … -450/2.jpg słabo widać :D)

http://www.morele.net/zasilacz-aerocool-vp-450-359408/

aerocool tani i dobry;]

ale ten xfx to również polecany i sprawdzony zasilacz;]

Dzięki za wszystkie opinie biore tego XFX Core.550W, poczytalem trochę na jakiś innych forach i ludzie są naprawdę z niego zadowoleni:) Mam do Was jeszcze jedną sprawę, dobierzecie mi jakaś bude pod płytę Gigabyte Ep31 i ten mój nowo zamówiony zasilacz? Cena tak do 200zł :stuck_out_tongue:

SilentiumPC Brutus 410

SilentiumPC Gladius M40

Zalman Z9

Zalman Z9 PLUS

Corsair Carbide 200R

Obudowa Zalman Z9 U3 - USB3.0 - CZARNA (Z9 U3)

Obudowa SilentiumPC Gladius M40 Pure Black ATX/USB3.0

SilentiumPC Panel boczny z oknem SPC086