Nowy zasilacz

Witam

Kupiłem dzisiaj zasilacz ModeCom FEEL 500W i w everest ultimate pokazuje dziwne napięcie +12V

Napięcie rdzenia procesora 1.18V

+2.5V= 1.89V

+3.3V= 3.28V do 3.30V

+5V= 5.08V

+12V= i tutaj jest problem waha sie od 3V do 6.5V

+5V podczas wstrzymania pracy= 5.30V do 5.32V

VBAT baterii CMOS= 3.07V

Komputer niby chodzi stabilnie ale nie wiem czy te napięcia są ok więc proszę o pomoc

Prosze o przeniesienie wątku jeżeli dałem w zły dział

  1. programy nie sa najlepszym sposobem odczytu wartosci napiec - miernik daleko pewniejszy,

  2. zasilacz jest na czarnej liscie - w zasadzie nie nadaje sie do uzytku w nowoczesnych zestawach,

  3. w biosie sa w miare dokladne napiecia podane (choc tu dalej klania sie pkt.1)

nie dzial zly a zasilacz niestety…

Zasilacz kupiłeś słaby, jeżeli to pierwsza wersja Feela to beznadziejny.

Na napięcia podawane przez programy nie patrz w ogóle (często różnią się znacznie od stanu faktycznego). Jeżeli chcesz mieć jakieś pojęcie o napięciach jakie daje ten zasilacz, to pożycz od znajomego (albo kup chociażby za 20zł) miernik napięć - dopiero wtedy będziemy mogli pisać czy zasilacz daje w miarę dobre napięcia, czy do kitu.

W biosie pokazuje 12.492V

Komputer chodzi stabilnie, nie mam problemów więc że to jest zły zasilacz to są chyba tylko stereotypy

Ile miernik pokazuje? Obciążenie/idle, bios może kłamać, a do tego mierzy w idle testy robi się na pełnej parze.

To skąd się bierze różnica cenowa? Może z jakości i ilości elektroniki? Może chodzi stabilnie, ale tego typu zasilacze często padają nagle, zabezpieczenia nawet jak mają to mogą się nie włączyć marne tanie części i jesteś np 800 zł w plecy lub powodują badsectory, i mikropęknięcia ścieżek od skoków feele nie raz mierzyłem i soki były duże kilka Volt, nie części dziesiętnych jakie mam przy Corsairze.

Porównaj sobie wnętrze tego markowego 500W ze swoim, to może się przekonasz

http://images.google.pl/imgres?imgurl=h … G%26um%3D1

Spalił Ci Się Zasilacz? Zobacz…

http://forum.purepc.pl/Zasilacze-obudow … 081&st=960

i jakoś tak przypadkiem palą się te tanie, markowych mało, a jak są to zwykle odeszły samotnie.

Napisz może jeszcze jaki to komputer. Dokładne podzespoły.

Miałem 3 lata zasilacz logic 350W ale po zmianie płyty głównej komp zaczął się resetować, rozkręciłem go i kondensatory wybrzuszone, nawet go po rozbiórce nie podłączałem. Teraz też mam nadzieję że ten zasilacz pochodzi kilka lat

A co do miernika to nie mam skąd wytrzasnąć czyli z takiego pomiaru nici, ale program easy tune 6 pokazywał napięcie takie jak w biosie

Może błędnie pokazywać, nie ma sposobu, który na 100% poda prawdziwe dane, jednakże zasilacz jest ryzykowny. Skoro mówisz, że wszystko działa stabilnie, nie widzę powodu do paniki. Nie wykluczone, że za jakiś czas komputer Ci się nie włączy i pierwsze co sprawdź to właśnie Modecoma. :slight_smile:

Ewentualnie jeśli komputer kupiłeś na miejscu, oddaj go do sprawdzenia (na ten czas) powinni dać Ci drugi, z tej samej serii. A trzecie rozwiązanie to zanieś do kolegi, podłącz i zorientuj się jak u niego sprawa wygląda.

Konfiguracja to

Windows 7 x32

Gigabyte GA-P43-ES3G

Intel Pentium D 805 2.66Ghz

Ati radeon HD 4550 512Mb

RAM 2x 1GB Goodram 800mhz

WD 500GB (S-ATA)

Samsung 80GB (S-ATA)

Napęd DVD (ATA)

Dodane 26.09.2009 (So) 16:07

Ale takie napięcia są dopuszczalne?

Napięcie rdzenia procesora 1.18V

+2.5V= 1.89V

+3.3V= 3.28V do 3.30V

+5V= 5.08V

+12V= 12.492V

+5V podczas wstrzymania pracy= 5.30V do 5.32V

VBAT baterii CMOS= 3.07V

Dodane 26.09.2009 (So) 17:37

To jak te napięcia są w normie czy nie?

To jest trochę za duże.

+12.60V to maksymalne dozwolone napięcie, lepiej sprawdzić miernikiem.

http://zenfist.pl/jak-mierzyc-napiecia- … ws-40.html

Odpaliłem call of juarez więzy krwi pograłem z 20 minut i trochę ścinało i przestało na poprzednim zasilaczu tak nie było

czy to może być wina zasilacza (miałem włączonego firefoxa i gg) na poprzednim zasilaczu nic nie było włączone ???/