Nowy zestaw - co dalej

Witam

Zakupiłem niedawno komputer (złożony został w sklepie). Wszystko wygląda w porządku, ale nie wiem co mam dalej zrobić. Wcześniejszy komputer miałem już ustawiony (z systemem itd.).

Podpiąłem wszyskie kable, włączyłem - działa. Pojawiło mi się hasło reboot and select proper device… Insert boot media in selected boot device and press a key.

Nie jestem pewien co mam robić. Czy mam teraz instalować system operacyjny czy BIOSA.

Gdy wkładam płytkę dostarczoną z płytą wyskakuje mi:

a) make intel ICH8 32-bit AHCI/RAID driver disk

cool.gif make intel ICH8 64-bit AHCI/RAID driver disk

c) JMicron JMB36X 32-bit AHCI/RAID Driver

d) JMicron JMB36X 64-bit AHCI/RAID Driver

e) FreeDOS command prompt

Nie jestem pewien co mam robić, a nie chciałbym czegoś tak ustawić bym nie mógł z tego wyjść. A może zamiast płyty od płyty głównej powinienem od razu instalować system?

Zestaw to płyta Asus P5B DELUXE (P965) procesor Intel Core E6400, dysk WD Caviar 250GB SATA300 (WD2500KS) 16MB.

musisz wybrać z zcego ma ci się botować w pierwszej kolejnoiści system :stuck_out_tongue:

np cd-rom hdd …

wejdź w zakładke first bot device i ustaw na cd rom i włóż płytke z systemem :stuck_out_tongue:

biosa się nie instaluje !!

wiesz nie ma co się bać :stuck_out_tongue:

jak coś pomieszasz zawsze można zresetować wszystkie ustawienia :stuck_out_tongue:

NO jasne że musisz zainstalować system .

BIOS-u się nie instaluje , masz już go na płycie (bez niego nie uruchomisz kompa).

Acha . Jeśli dysk twardy nówka to najpierw formatujesz i dzielisz na partycje.

Wielkie dzięki za pomoc. :jupi: