Nowy zestaw , nie podłączony tylni wentylator

witam zamówiłem zestaw który złozył mi Atronics z morele.net , i mam problem nie kręci się tylni wentylator a wtyczka od niego jest nie podlaczona , 2 przednie chodza normalnie . Obudowa silentumpc gladius m40 a plyta glowna to msi b75a-g43 , jak podlaczyc >? i pod jakie gniazdo ?

Wiatraczki możesz podłączyć pod gniazda, które oznaczyłem strzałką, jeśli wszystkie są zajęte to musisz zakupić jakiś rozdzielacz bądź przelotkę z innej wtyczki, w każdym komputerowym CI doradzą.

http://imageshack.us/photo/my-images/82 … ure2d.jpg/

Poszukaj w dokumentacji miejsca gdzie są złącza “sys_fan”.

Z tego co wyczytałem można podłączyć na tej płycie do 5 wiatraczków, więc jakieś wolne powinno jeszcze być.

czyli mogę wybrać w który tylko chcę ? wiatraczki 2 przednie chodzą tylko niestety tylni nie , zaraz spróbuję podłączyć . : )

Tak, ale np. sys_fan może mieć niższe napięcie (mój Gig ma 5V) i wentylator będzie miał niższe obroty.

no ok , tylko jak podłącze czy on bd współdziałał z przednim panelem gdzie sie ustawia obroty ?.. hm .

Zdejmij drugi panel boczny, tak abyś widział miejsce gdzie lecą kable, znajdź tam rozgałęziacz, jedno przyłącze na wentylator (3 pin) powinno być wolne, tam podłącz ten niepodłączony wentylator, zamknij ścianki i tyle :wink:

czyli nie podłączać do płyty głownej ? : > i czy zgrają się pod względem wypuszczania i wpuszczania powietrza , chyba te 2 przednie wciągają a ten tylni to powinien wypuszczać powietrze . Ale nie wiem nie znam się na tym , jakbyś podesłał fotkę jak ten rozgałęziacz wygląda było by super . Jutro poszukam tego . : )

Dodane 16.03.2013 (So) 7:29

a więc podłączyłem tak jak kolega wyżej mi powiedział do dokładnie " Rear & buttom " i kręci się niestety tylko tyli , a dwa przednie nie , chodź są podłączone .

Dodane 16.03.2013 (So) 7:36

ok , udało mi się chodzą już wszystkie podłączyłem do " TOP Fan " i jest git tlko że ten wentylator wygląda mi na taki któremu się albo nie chcę kręcić szybciej ;ub może uruchamia się pod obciążeniem , nie wiem, jak to z tymi komputerami jest .