Nowy zestaw

Witam

Ostatnimi dniami kupiłem części do komputera a dokładnie:

Oprócz tych nowych części jestem w posiadaniu dysku 500 GB złącze SATA2 oraz zasilacz Tagon 680 w. Póki co miałem zamiar używać zintegrowanej grafiki. Zamontowałem i podłączyłem wszystko.

Włączam komputer a tu niby wszystko chodzi kontrolki się świecą wentylatory kręcą i wszystko jest ok. z tym, że nie mam obrazu na monitorze, odłączyłem komputer od kontaktu, po dociskałem wszystko włączam i znowu to samo.Po kilku próbach komputer się jednak w końcu włączył wszedłem w BIOS. Wszystko pokazuje (temperatury, taktowania obroty wentylatorów itd.).

Jako, że na dysku wcześniej miałem zainstalowanego Win XP, który nie chciał się załadować zresztą tu poszedłem do kolegi pożyczyć płytę z Win 7. Jednak, gdy wróciłem okazało się, że problem wciąż występuje. Postanowiłem odłączyć napęd płyt. Komputer się włączył, następnie go zgasiłem zmieniłem taśmę od DVD-Romu, znowu się włączył. Włożyłem płytę, aby dokonać instalacji, jednak okazało się że płyta jest zbytnio porysowana i windowsa nie zainstalowałem. Poszedłem odnieść płytę wróciłem, znowu włączam komputer i znowu ta sama sytuacja kontrolki się świecą wentylatory kręcą, a obrazu nie ma. Przy niektórych próbach włączenia komputera wentylator procesora i systemowy w pierwszej chwili włączały się, a następnie przestawały kręcić. Przy niektórych próbach także komputer wczytywał płytę, ale obrazu w ciąż nie było. Czy może ktoś wie o co może chodzić???

Zmień zasilacz, bo 680W to on jest chyba tylko z nazwy, śmiem twierdzić że może nawet 250W nie ma :stuck_out_tongue: Zmień na taki, który nie jest na czarnej liście (Forton, Chieftec, OCZ, Corsair, XFX, be quiet!, Antec, Cooler Master - wymienić jeszcze kilka można :D)

Wcześniej też patrzyłem pod stary mój zasilacz 450 w, ale było to samo. Spróbuje jeszcze od kolegi 600w pożyczyć i sprawdzić…

Dodane 01.12.2011 (Cz) 23:46

Po przeczytaniu twojego postu przejrzałem trochę listę zasilaczy gorszych i tych z wyższej półki i okazuje się, że ta firma jest jedną z wyżej klasyfikowanych, póki co jeszcze nie sprawdziłem tego na innym zasilaczu, ale zdaje mi się, że problem może tkwić gdzie indziej. Może coś źle podłączyłem, lub ramy może jakimś cudem nie kompatybilne. Jeśli coś źle podłączyłem, to napiszcie po złym podłączeniu czego takie coś może występować?