Nowy zestawik komputerowy

Witam. Mam zamiar zmienić mojego wysłużonego kompa (ponad 10 lat bez żadnych awarii), na coś takiego:

Płyta główna: ASRock płyta gł. 775XFIRE-VSTA, 925X, DualDDR2-533Mhz, SATA, RAID, LAN, ATX

Procesor: Intel Celeron D 360. 3.46 GHz, 512K, 533 FSB, LGA775. 65nm, BOX

Pamięć operacyjna #1: Kingston 1024MB 533MHz DDR2 Non-ECC CL4 DIMM

Pamięć operacyjna #2: Kingston 1024MB 533MHz DDR2 Non-ECC CL4 DIMM

Dysk twardy SATA: Dysk Seagate Barracuda 7200.10; 160 GB, Ultra ATA/100. 7200 RPM, 8MB cache, RoHS

Nagrywarka DVD: LG SuperMulti DVD+/-R 20x, DVD+RW 10x, SecurDisc, retail (k.czarny)

Karta graficzna: Gigabyte Radeon X1650 Pro 256MB GDDR3. TV&DVI, D-SUB, PCI-E, BOX

Obudowa: DaVinci

Do tego monitor: NEC Monitor MultiSync LCD195VXM+ 19"" DVI, głośniki (z tym, że prawdopodobnie wezmę 17"")

Kompa składałem korzystając z tej strony http://sklep.vico.pl/ccc.php

Co myślicie o tym zestawie?

Jedyne czego bym w nim nie zmieniał to procesor - nie mam kasy na Core2Duo, a AMD nie wchodzi w grę.

Jeszcze nie jestem pewien co do tej grafy. Czasami lubię sobie pograć i nie chcę zawieźć się detalami oferowanymi w grze. Kolega radził mi wziąć GeForce. Jaki model byście polecili?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam.

podaj ile kasy chcesz wydać i do czego ma być ten komputerek a My Ci coś doradzimy :smiley:

Ile masz na to kasy?

dlaczego nie?

przecież lubisz

a na

raczej sobie nie pograsz .

kolejny fanboy intela??

Athlon X2 3600+ Brisbane

Abit KN9

2GB A-DATA 800MHz

Samsung / Seagate SATA II - pojemność według zapotrzebowań

Nagrywarka LG GSA-H44L

Karta - Palit Sonic/Galaxy z zalmanem 7600gs

zasilacz - amacrox ax450pnf

buda - według uznania, bez zasilacza

Monitor Benq FP93GP 19" MVA

i będzie wydajniejszy od tego Celerona D 10x

Jakieś koszty maxymalne??

i możesz mieć tego swojego

ale co ci po nim ? bierz AMD sempron 3000+ am2 i będzie wydajniejszy niż ten

wliczając w to cenę monitora około 2100 zł

boshe… i chcesz 1500zł ( licząc bez monitora ) wywalić na takiego szrota? bierz tak jak pisze piotrekplay

Abit AB9 :slight_smile: (chociaż pod pentium D to Asus P5B-E, lub P5B by wystarczył)

Pentium D915/925

2x1gb GoodRam 667 lub 2x 1gb Patriot 800mhz :slight_smile:

Dysk Segate (wielkośc dowolna:) )

Nagrywarka: LG GSA-H42N

Karta graf: Galaxy GF7900GS 256/256 jak nie starczy kaski to ewentualnie Galaxy GF 7600GS 256/128 i kręcić :slight_smile:

Buda: jakaś za 50zł z allegro

Zasiłka: Amacrox, Pentagram, Chieftec :slight_smile:

Monitor

:x :x żeby bigos gotować?

no to mało…

Abit KN9

Sempron 3000+ s.AM2

Galaxy Geforce 7300GT Zalman

amacrox ax450pnf lub fortron 350W HLN z allegro

1GB A-DATA 667MHz

no i pewnie trzeba będzie dobrać słabszy monitor…

a czy twój stary nie może zostać a w przyszłości kupiłbyś sobie LCD??

Złączono Posta : 20.06.2007 (Sro) 21:17

kolejny przykład fanboya intela…

iwa nike

a co Cię to obchodzi co on chcę zrobić z tym kompem, jak jesteś taki bysior to może mu dołóż do lepszego, każdy kupuje to co na jego stać i poprosił żebyśmy złożyli mu kompa za tą kasę .

jutro się odezwę i zobaczę jaki zestawik wyczarowaliście :mrgreen:

teraz niestety muszę zmykać do pracy :?

a co do tego fana intela :stuck_out_tongue: u siory stoi Celeron 2,54Ghz i nie narzekam na niego :slight_smile:

co prawda, nigdy nie miałem do czynienia z AMD i może dlatego wybrałem celerona

pozdrawiam

EDIT:

aktualnie mam 2100zł, za czerwiec wpłynie trochę gotóweczki, także max do 2500zł

tezarrus chodzi ci o to ?

przecież Pentium D to straszne grzejniki . dużo lepszym rozwiązaniem będzie kupienie semprona am2 .

ja bym zamiast słabego LCD (za 600zł to nic dobrego nie kupi) kupił jakąś 19" płaską CRT i wziął ten zestaw z Athlonem X2 który wymieniłem wyżej…

tezarrus właśnie jak taki kox to niech mu dołoży na C2D albo na athlona x2… :slight_smile:

intela mam od niepamiętnych czasów i może dlatego intel, intel, intel, intel… Tak samo niekórzy amd, amd, amd, amd…

a jego tempreratury znasz?

mój kumpel ma za to celerona 3 GHz radeona 9600pro i 512 ram i u niego carbon muli a u mnie chodzi jak marzenie .

trzeba było tak od razu 8)

teraz możesz śmiało brać tego LCD Benq i się zmieścisz w kosztach… + zestaw z athlonem x2 3600+ brisbane

Złączono Posta : 20.06.2007 (Sro) 21:31

jak się pchać w intela to tylko C2D i jak ma minimum 2,5tys na samą jednostkę centralną… jednordzeniowce AMD wyprzedzają dwujajowe od intela… (nie mówie o C2D, tylko o tych celeronach D, i pentiumach D)

Jak masz mało kasy i chcesz wydajności sporej to AMD

o to mi chodziło

Są zapewne niskie.

Celerony się nie grzeją.