NSIS 2.46 - Error #12345 przy kompilowaniu skryptu

Witam! Mam problem z NSIS 2.46. Próbuję utworzyć instalator który ma ok 6GB. Mam WIN 7 X64, RAM 4GB, procesor: AMD Athlon II X2 250.

Wyskakuje taki błąd:

File: "plik.jakis" [compress]

Internal compiler error #12345: error mmapping datablock to 14538853.


Note: you may have one or two (large) stale temporary file(s)

left in your temporary directory (Generally this only happens on Windows 9x).

Proszę o pomoc.

Dodane 26.03.2011 (So) 18:15

Dodam, że to moje początki z NSIS i korzystam z wizarda VENIS IX.

Gdyby się tak dało, to chciałbym zrobić mały instalator, a komponenty [do wybrania w czasie instalacji] byłyby w tym samym folderze co instalator [np. jako pliki .rar lub .zip] i zostałyby wypakowane do danego katalogu [“InstallDir”].

Wejdź w Mój komputer, prawym na dysk, w którym to robisz, sprawdź, czy nie jest przypadkiem FAT.

Lub:

Skopiuj kod na inny dysk, wykonaj go tam, sprawdź czy problem nadal występuje.

Wszystkie partycje mam NTFS:)

Wrzuciłem na partycję, która ma 41GB wolnego miejsca i taki sam błąd, przy tym samym bloku.

Dziwny błąd kompilera, 12345…

Przeinstaluj NSIS’a kilka razy, ale przed deinstalacją usuń go [np. Dodaj/Usuń programy]. Czasem to pomaga.

Tłumacząc to na polski, wychodzi to tak, że błąd w kompilerze. Używasz może innych skryptów/pluginów? Jeśli tak, to może któryś z nich powoduje błąd? Datablock, to blok plików, tak jak w defragmentatorze. Mogą być dwie przyczyny: dysk pofragmentowany, zdefragmentuj go czymś lepszym, np. PerfectDisk http://www.dobreprogramy.pl/PerfectDisk-Professional,Program,Windows,13013.html .

Druga przyczyna, to zepsuty kompilator. Spróbuj starszych wersji, np. 2.30, 2.34 itp.

miki_14 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Zdefragmentowałem partycje, przeinstalowywawłem NSIS kilka razy, na koniec instalując wersje 2.34 i dalej to samo.

.

Używasz jakichś dodatków [pluginy, skrypty typu INCLUDE]?

A zapomniałem, sorki, nie używam.

Dodane 27.03.2011 (N) 17:20

Jedyne co, to “!include “MUI.nsh””, ale to chyba modern interfesj.

Instalator 6 GB, jeśli będzie w jednym pliku, to uruchamianie będzie trwało nieźle długo [5-30! minut]. Przynajmniej tak jest z naszymi SFX’ami w WinRAR.

Zawsze w tym samym bloku, co najbardziej mnie dziwi.

Mniejsze instalatory bez problemu się robią?

Mniejsze tak, żadnych problemów.