Ntdlr - jak go przywrócić?

Witam ;/

Szukam pomocy w sprawie przywracania danych …

Opisze w skrocie zaistnialy problem.

Otoz planowalem zrobic miejsce na dysku . Nie zrobilem prawie nic. Zaznaczylem folder - usunalem. Oraz systemowo , usunalem stara gre z komputera. Nagle wyskoczyl alert. Nie pamietam dokladnej tresci - “Unkown hard error” [?] po czym nie dalo sie nic zrobic. Nastepnie komputer sie zresetowal. Problemem bylo to, iz nie chcial sie uruchomic. Zalaczal sie Windows , po czym zaraz znow reboot. I tak caly czas.

Potem doszedl problem z plikiem NTLDR.

Po godzinie kombinowania odzyskalem plik , najbanalniejsza metoda [z plytki Windowsa]

w miedzy czasie jak odzyskalem zaistnial blad “bledny plik boot.ini” [jakos tak]

komputer nieraz wlaczal sie, moglem sie zalogowac po czym zaraz siadal. reboot. i tak naokraglo. ;/

Rozkrecilem komputer, dopialem tasmy do HDD. pozmienialem cos w biosie i aktualnie smiga. Teoretycznie.

Problemem dla mnie jest to iz [nie potrafie uzyc profesjonalnego sformuowania] “stracil pamiec”. Wszelkie ustawienia… nie pamieta programow [te np. pod prawym przyciskiem] . Zachowuje sie tak jak po formacie. Sterowniki ‘sa zainstalowane’ jednakze ich nie widzi [?] nie ma ich w panelu sterowania. A jednak niektore widnieja w procesach. [np karta graficzna]

Da rade jakos przywrocic wczesniejszy stan. Aby wrocily moje wszelkie ustawienia? ;/

[za bledy ort. przepraszam, ale mam blad i nie moge korzystac z polskich znakow aktualnie]

Na początek przygotuj płytę i zrób tak:

Wejdź w start>>>Uruchom>>> sfc /scannow

plyte? tzn plyte Windowsa?

wlozyc.

start, uruchom i wpisac ta komende? czy do konsoli wpisac [cmd?]

edit: poszukalem w necie.

wkladam plytke windowsa i pokombinuje. dam znac co sie stanie

Dodane 08.12.2009 (Wt) 14:41

…zrobilem to. I chyba nic?

od nowa uruchomilem.

CHyba zrobie format… ;\

Co znaczy nic? Opisz dokładnie problem.