NTFS na FAT32

(Pmielc) #1

Jak zamienić dysk NTFS na FAT32?? Bo komp się włacza i wyskakuje w dosie okienko o jakimś błędzie. No i mam kilka opcji (tryb awaryjny, normalny itp.) i klikam normalny i dalej idzie i wyskakuje okienko w biosie tez o błędzie ale wtedy to konkret (chyba) bo nic nie działa, nawet jak wcisnę restart to komp się wyłączy i nie dalej nie idzie. światełko od monitora mryga i nic. Dopiero jak go się z prądu wyłączy to można go póżniej włączyć ale znowu błąd i tak w kołko. Więc pomyślałem że go sformatuje ale dysk jest NTFS i niemogę z dysketki startowej. Więc proszę o pomoc.

Z góry dziękuję :-o

(Ks Kamilp Nr 8) #2

Tu znajdziesz informacje jak sformatowac partycje NTFS.

(Damian) #3

Możesz poprzez wejście w DOS i wpisanie komendy: format (dysk): /fs:FAT32

(system) #4

:shock:

Od kiedy to mamy DOSa pod Windowsem XP, bo domyślam się, że z takim mamy do czynienia... To było raz. Dwa - od kiedy to "DOS" obsługuje sam z siebie NTFS...

(Damian) #5

Miałem,na myśli aby utworzył dyskietkę startową.I z niej włączył dos'a. Jeśli wpiszesz w DOSIE format/? będzie tam opcja konwersji partycji.

(Trebron) #6

Po co odrazu formatować ?? A coś takiego. Uruchamiamy wierz poleceń START => Uruchom => Wpisujemy: cmd

W wierzu poleceń piszemy nastepujace polecenie:

convert (dysk): /fs:FAT32

Dane na dysku po czymś takim nie zostaną stracone :smiley:

(system) #7

:shock: Kolejny agent :lol:

To akurat prawda, bo proces w ogóle się nie rozpocznie :stuck_out_tongue:

PS.

A skąd ta dyskietka :?: Jak już to 6 dyskietek i w ogóle inaczej niż piszesz... :idea:

(Axeoth) #8

Mi wystarczył do wszystkiego Fdisk z dyskietki startowej win2000 :? po usunięciu partycji można było zwyczajnie stworzyć nową z FAT32.

(Ra Mirez) #9

Dyskietka startowa WINDY 2k hmmmmmmm inetersujace naprawde interesujace jesli chodzi o zmiane spowrotem na fat32 zawsze mozesz wlozyc plytke instalacyjna windy jaki masz zainstalowany tam cie juz ona sama pokieruje aha nie zapomnij w biosie ustawic bootowania z plytki... pozdrowionka

(Axeoth) #10

Tyle, że jeśli ma XP, to chyba nic z tego. Na płycie instalacyjnej jest tylko konwerter na NTFS. Kiedy instalowałem XP na nowym dysku, to surową partycję dało się tym sformatować tylko na NTFS. FATa można co najwyżej zostawić jeśli już jest.

Co do Fdiska. Zanim go użyłem, miałem tylko jedną partycję w NTFS. W Fdisku ją usunąłem i stworzyłem dwie nowe. Oczywiście nie ma co ukrywać, że obsługa tego czegoś może być delikatnie mówiąc niezbyt przyjazna dla użytkownika i trzeba przy tym trochę posiedzieć. :popcorn:

(Lolyt Xd) #11

jak sie instaluje windowsa xp to jest tam taka opcja zeby usunac partycje i wez tak zrob pozniej stworz i formatuj je na fat32 na jednym zainstaluj na drugim gdy sie skonczy formatowanie ponownie uruchom kompa i wtedy gdy sie zainstaluje windows xp mozesz sformatowac ta druga i bedzie po klopocie tylko ze wszystkie dane zostana utracone (przynajmniej ja tak robie)

(Axeoth) #12

Michu litości :shock: Słyszałeś kiedyś o czymś takim, jak kropka, albo przecinek? Ja nic z tego bełkotu nie zrozumiałem. A co do formatowania z płytki XP, to z surowej partycji potrafił zrobić tylko NTFS :? Nie wiem jak ty to zrobiłeś :slight_smile:

(Lolyt Xd) #13

otorz wykonujesz takie czynnosci jak masz instalowac windowsa xp to masz wybor dyskow i jest opcja usun partycje wszystkie usuwasz a potem na jednej z nich instalujesz windowsa xp wybierajac fat32 i na drugiej robisz to samo ale gdy zacznie kopiowac pliki to musisz zrestartowac kompa. i jak juz bedziesz mial windowsa z tego pierwszego kroku w windowsie formatujesz tamten dysk bo pewnie juz kilka plikow skopiowalo. sorry ze bez przecinkow.