NTFS vs FAT32

Możecie mi podać jakiś link do artukułu o systemu plików NTFS i FAT32??

:arrow: http://forum.dobreprogramy.com/viewtopi … light=ntfs

Podawałem link do artukułu.

Dzięki, ale i tak z tego nie skorzystałem.

Chodzi mi o to czy można przenosic pliki z NTFS na FAT32 i odwrotnie?? (Jeśli będę miał dysk z systemem plików NTFS)

Jeżeli będziesz miał jedną partycję FAT32, a drugą NTFS to możesz bez żadnych problemów kopiować i przenosić między nimi pliki :slight_smile:

Hmm. Poszedłem niedawno do mojego kolegi i on miał NTFS (Seagate) a ja miałem FAT32 (Maxtor), skopiowałem pliki od niego. Poszedłem do domu i dysk zaczął wariować, a po chwili się zrypał, ale nie do końca. Poszedłem do niego 2 raz i to samo. A przed wczoraj poszedłem w posicieraną lekko CDRW, włączyłem ją u mnie i nie chciał paru plików zczytać. Włączyłem progsa do odzyskiwania plików z CD, przy odzysiwaniu się powiesił, zrestartowałem i komp się już nie uruchomił. Wczoraj dysk pojechał do Komputronika - Poznań. Nie wiem co z tym się dzieje, ale mam nauczke na przyszłość.

Ja miałem XP postawionego na partycji NTFS i miałem drugą partycję FAT32. Żadnych problemów nie było. Jeżeli ktoś do mnie przychodził z dyskiem i miał inny system plików również wszystko śmigało.

Acha. To wszystko jasne. Dobra, dzięki za odp.

Pozdrawiam

Ja mam podobnie jak Alien i jest OK

Pewnie, że będzie ok - nie wiem po co ta rozmowa.

Może dlatego ?

1 - Źle nagrana płyta u kumpla ?

2 - Błąd odczytu we własnym kompie ?

3 - Uszkodzony dysk ?

Według mnie coś się stało podczas transportu.

Wcześniej się źle wyraziłem. Nie neguje całej rozmowy, tylko wątku o tym, że pliki z FATA będą działać na NTFS - za niedopowiedzenie przepraszam.

POZDRAWIAM.